banner15

Erdoğan: Eşit şartlarda yarışmıyoruz

İstifa gerektirecek bir durum olmadığını dünyadan örneklerle anlatan Erdoğan, "Evet eşit şartlarda yarışmıyoruz, siz 5-6 parti bir aradasınız" dedi

Erdoğan: Eşit şartlarda yarışmıyoruz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istifa polemiğine ilişkin ilk kez konuştu. Başbakan Erdoğan, muhalefetin 'eşit şartlarda yarışmıyoruz' söylemine, katıldığı iftar programında cevap verdi.

Ankara'da Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nin açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Aday olduktan sonra istifa etmesi gerektiğini söyleyen muhalefet partilerini eleştiren Erdoğan, "Başbakan çekilsin, bunların cevabını vermeye gerek yok. Kendileri aday olurken acaba milletvekilliğini bırakıp belediye başkan aday mı oldular" dedi.

Açıklamasını dünyadan örneklerle destekleyen Başbakan, "Dünyaya baksınlar sayın Obama başkan seçilirken adaylıktan çekilerek aday oldu öyle mi? Veyahut Şansölye Merkel? Adaylıktan çekilerek seçildi öyle mi? Hiç böyle bir şey sözkonusu değil" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın gündeminde muhalefetin "eşit şartlarda yarışmıyoruz" eleştirileri de vardı. Başbakan, "Doğru söylüyorsunuz. Eşit şartlarda yarışmıyoruz. Şu anda siz 5-6 parti hep bir aradasınız. Onları destekleyen medya ile beraber oldular. Karşılarında sadece AK Parti'nin adayı var. O da şu an Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı. En büyük avantajı o" değerlendirmesini yaptı.

Başbakan Erdoğan, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, "Bazıları diyor ki 'Biz tarafsızız'. Biz tarafsız değiliz. Biz milletin tarafındayız. Muhalefet de devletin tarafında. Aramızdaki fark bu. Devlet ancak milletin hizmetkarıdır. Milletine tepeden bakan, horlayan tersleyen, öteleyen bir devlet anlayışı tarihimize, devlet, medeniyet anlayışımıza tamamen terstir" dedi.

Cumhurbaşkanı seçiminde milletin adayı olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Tayyip Erdoğan milletin adayıdır, 77 milyonun adayıdır, cumhurun adayıdır. İnşallah seçimi kazanacak olursak statüko kazanmış olmayacak, emin olun ki millet, Türkiye, 77 milyon kazanmış olacak. Hem toplumsal barışı sağladık hem de devlet millet kucaklaşmasını sağladık. Artık devlet ile millet ayrı olmayacak, devlet milletine bir öcü, tehdit gibi bakmayacak. 10 Ağustosta millet devletin zirvesine ulaşacak.Devlet ile millet bir olup bütünleşecek."

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 07:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48