banner39

Erdoğan: Filistin'in davası davamız

Başbakan Erdoğan, ''Bundan sonra da millet olarak, Hükümet olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya; davasını davamız addetmeye devam edeceğiz'' dedi.

Politika 11.12.2012, 20:25 11.12.2012, 20:25
Erdoğan: Filistin'in davası davamız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bundan sonra da millet olarak, Hükümet olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya; davasını davamız addetmeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

Erdoğan, ''Artık şartlar eski şartlar değil. Artık şartlar çok değişti. Bölgemizde tarihi değişimler yaşanıyor. İsrail yönetimi eğer barış istiyorsa her şeyden önce bu değişimi iyi değerlendirmeli'' dedi.

Başbakan Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda İsrail'in nükleer silah tesislerinin incelenmesine yönelik oylamada 176 'evet' oyu kullanıldığını hatırlatarak, "Çok önemli, tarihi karar... Bu ne demektir biliyor musunuz? 'Ey İsrail kendine gel.' İsrail demiş ki; 'Ben bunu kabul etmiyorum'. Kabul etsen ne yazar etmesen ne yazar. Bundan sonraki değerlendirme çok daha farklı olacak. Neden ? Çünkü BM'nin almış olduğu bu karar farklı yerlerdeki yaptırımları da şimdi farklı bir şekilde değerlendirmeyi gündeme getirecektir" ifadelerini kullandı.

 

banner53
Yorumlar (0)
14
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?