banner15

Erdoğan, Gazze yolcusu

İsrail'e yaptırım kararı alan Ankara bu kez Gazze'ye çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

Erdoğan, Gazze yolcusu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mavi Marmara saldırısı ardından özür dilememekte ısrar eden ve BM'ye sunduğu raporla gerçekleri saptıran İsrail'e aldığı yaptırım kararı alan Türkiye, ikinci adıma hazırlanıyor.

Bu kez adımı atacak isim ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.

Daha önce Gazze'deki ablukaya karşı başta Davos Zirvesi olmak üzere bir çok yerde tepkisini yüksek sesle dile getiren Başbakan Erdoğan, şimdi de Gazze'ye çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

Haber Türk'ün haberine göre, Mısır gezisi için son hazırlıklarını tamamlayan Başbakan Erdoğan, Mısır'dan da Gazze'ye geçmek için gerekli izinleri aldı.

KARAYOLUYLA GİDECEK

Habertürk'ün haberine göre, İsrail'le ilişkileri donduran Ankara, Erdoğan'ın 12 Eylül'deki Mısır gezisi çalışmalarına hız verdi. Başbakanlık kaynaklarının verdiği bilgilere göre Erdoğan, Mısır gezisi sırasında büyük bir olasılıkla Refah Kapısı'ndan Gazze'ye geçecek.

MISIR'DAN İZİN TAMAM

Uygun ortam sağlanırsa Erdoğan, 13 ya da 14 Eylül'de Gazze'de olacak. Gezi için Mısırlı makamlardan ise izin alınmış durumda.

RAPORU BEKLİYORDU

Erdoğan, Gazze'ye ziyaretini 21 Temmuz'da da planlanmıştı ancak Birleşmiş Milletler'in Mavi Marmara raporu gecikince ziyaret ertelenmişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2011, 14:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35