banner39

Erdoğan geçici azınlık hükümetini işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmaması halinde acilen erken seçime gidilmesi gerektiğini savundu. Erdoğan, seçim sürecine ise azınlık hükümetiyle gidilmesinden yana olduğunu ifade etti

Politika 31.07.2015, 09:49 31.07.2015, 09:52
Erdoğan geçici azınlık hükümetini işaret etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Erdoğan koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmazsa ‘dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle’ hemen seçime gitme sinyali verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çin gezisinde “Benim karşı olduğum kalıcı azınlık hükümetidir. Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti pekâlâ mümkündür. Kendisine görev verilen bir partiye diğer bir partinin veya partilerin dışarıdan destek vermesi suretiyle oluşturulacak bir azınlık hükümeti ülkeyi seçime götürebilir” dedi.

Cumhuraşkanı Erdoğan, koalisyon hükümetlerinin faydalı olmadığını belirterek, "Son 20- 30 yıla bakınca en uzun süreli koalisyon 3.5 sene sürmüş. Ondan önce 16 ay süren koalisyon bile var. Bunlardan ülkemiz için fayda bekliyorsak boşuna bekliyoruz. İstikrar ve güven olmazsa yatırım gelmez." diye konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti: Bizim dönemimizde, yılda 22 milyar dolar yatırımın geldiği zamanlar oldu. Bizden önceki dönemler yıllık 1 milyar dolar yatırım zar zor çekilebiliyordu. Tek başına iktidarın en önemli avantajı bu oldu.  Koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıktı, çıktı. Çıkmadığı takdirde, hemen milli iradeye müracaat edelim ki, tekrar kararı millet versin ve böylece de şu andaki durumdan bir an önce kurtulmuş olalım.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?