banner15

Erdoğan: Hapis değil ölüm tehdidine bile boyun eğmeyiz

Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanlarına seslenerek yaptığı konuşmada, CHP ve MHP liderlerini ilkesizlikle suçladı. Erdoğan, Bahçeli'nin partisini altın tepsi içinde sunduğunu savundu.

Erdoğan: Hapis değil ölüm tehdidine bile boyun eğmeyiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuşuyor. Erdoğan'ın gündeminde CHP ile MHP'nin çatı aday konusundaki işbirliği ile Bahçeli'nin hakaretleri var.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Bizim Suriye'de, Irak'ta Türkmen kardeşlerimiz tehdit edilirken 'banane' deyip, oralardaki tehditlere sırtımızı dönemeyiz. Türkiye gerek Musul'da alıkonulan vatandaşlarımızla ilgili olarak, gerek Irak ve Suriye'deki Türkmen kardeşlerimizle ilgili olarak ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapıyor. İnanın cumhuriyet tarihinde örneği görülmemiş bir şekilde son derece yoğun, çok boyutlu ve son derece kararlı biçimde yapılması gereken herşeyi yapıyoruz."

 "Ne CHP'de ne MHP'de ilke kalmadı, sınır kalmadı, fikir zaten hiç kalmadı. Devlet Bahçeli MHP'yi aldı CHP'nin yedeği, Pensilvanya'nın oyuncağı, marjinal sol örgütlerin afedersiniz maymunu haline getirdi."

"Bizim 80 vatandaşımız bir örgütün elinde alıkonulmuş haldeler. Bu CHP, MHP ve onların yandaş medyası bizim bu örgütle ilgili kışkırtıcı açıklama yapmamızı, adeta yangına körükle gitmemizi bekliyorlar. İşte bu kanlı, alçakça bir siyasettir"

sürecek

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 11:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48