banner39

Erdoğan: Haziranda ismimizi açıklayacağız-CANLI

Seçimlerin iptal edildiği Ağrı'da konuşan Başbakan Erdoğan, Haziran ayında cumhurbaşkanı adaylarını açıklayacaklarını belirterek, "İsmimizi, adayımızı açıklacağız" dedi

Politika 28.05.2014, 14:42 28.05.2014, 15:16
Erdoğan: Haziranda ismimizi açıklayacağız-CANLI

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ağrı'da iptal edilen 30 Mart yerel seçimlerinin yenilenmesi nedeniyle burada seçim çalışması yapan Ak Parti'nin düzenlediği mitingde Başbakan Erdoğan konuşuyor. Erdoğan'ın gündeminde bölgedeki bazı belediyeleri kazanan BDP var.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

Size güvenilmez insanlar haber getirdiğinde buna itibar etmeyin. Ağrı’da yönetime gelseler ne tür çirkinlikler yapacaklarını da ben sizlere bırakıyorum. 30 Mart’tan sonra Ağrı’ya 15 bin polis gönderdi diyorlar. Allah aşkına nerede bu polisler ya? Gösterin de görelim. 30 Mart’tan sonra Ağrı’da iki bin gencin askere götürüldüğünü söylüyorlar. Hem komik hem yalan.

Mesele Sırrı Sakık meselesi değildir. Sırrı Sakık fanidir. Bugün vardır yarın yoktur. Mesele mensubu olduğu zihniyettir. Öyle mi? Tayyip Erdoğan da fanidir. Bugün var yarın yokuz. Baki olan hedefler için fanilere lütfen kanmayın.

"HANIM KARDEŞLERİMİ EVLERE KİLİTLİYORLAR"

Bizim baki olan hedefimiz Ağrı iline hangi anlayış hizmet verebilir. Afedersin pislikten geçilmiyor, belediyecilik diye bir anlayış yok. Ama hala Doğubeyazıt’ta BDP var. niye? Tehditle. Hanım kardeşlerimizi evlere kilitliyorlar. Sandığa göndermiyorlar. Çünkü biliyorlar ki sandığa giderse Ak Parti çıkacak.

Unutmayın kale içeriden fethedilir. Siz bizim ablalarımızsınız. Pensilvanya’nın da ablaları var. Yeter ki biz onlara sandıkta desteği verelim. Belediye başkanımız ve adayımızla ilgili iftira attılar. Bunlar da yalan. Eğer biz böyle bir dosyayı yakalarsak yakaladığımız anda biz gözünün yaşına bakmayız. Sandıkların 15 kez sayıldıklarını söyledikleri nasıl büyük bir yalansa diğer tüm iddiaları da yalan. Yalan üzerine, karalama, iftira itham üzerine siyaset yapılmaz. Siyaset hizmetle yapılır. Planla yapılır, projeyle yapılır.

"İSMİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ"

İnşallah çok kısa bir süre içerisinde Haziran ayı içinde inşallah adayımızı açıklayacağız. İnşallah ardından ismimizi, adayımızı açıklayacağız. İstişarelerimiz devam ediyor. Dün Meclis başkanıyla konuştuk dertleştik ve bunları devam ettireceğiz. STK’ları aynı şekilde devam edeceğiz.

CANLI YAYIN:

 

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?