banner39

Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir

Başbakan Erdoğan, partisinin Kadın Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada kürtajın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmak için "Her kürtaj bir Uludere'dir" dedi

Politika 26.05.2012, 12:23 26.05.2012, 15:17
Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir

Başbakan Erdoğan dün akşam katıldığı bir programda, ''Sezaryenle ilgili doğumlara karşı olan bir başbakanım. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etme hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok'' demişti. Özellikle sosyal medyada genş yankı bulan bu sözler, üzerinden özellikle sosyal medyada Uludere'de ölenlere dikkat çekilmişti.

Başbakan Erdoğan bugün, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında kürtaj konusuna yeniden değinerek, "Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz 'Uludere' diyorsunuz. Her kürtaj bir Uludere'dir." diyerek çıkışını farklı bir boyuta taşıdı.

DOĞUMDAN SONRA ÖLDÜRMENİN NE FARKI VAR!

İşte Erdoğan'ın sözleri: ''Bu ifademe karşı çıkan bazı çevrelere ve medya mensuplarına sesleniyorum. Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz 'Uludere' diyorsunuz. Her kürtaj bir Uludere'dir. Anne karnında bir yavruyu öldürmenin doğumdan sonra öldürmeden ne farkı var soruyorum sizlere. Bunun mücadelesini hep birlikte vermeye mecburuz. Bu milleti dünya sahnesinden silmek için sinsice bir plan olduğunu bilmek durumundayız, asla bu oyunlara prim vermemeliyiz''

BAŞÖRTÜ ENGELCİLERİ ŞİZOFRENDİR

Erdoğan, ''Artık benim hanım kardeşimi benim kız kardeşimi hiç kimse ama hiç kimse üniversite kapısından geri çeviremez, artık bu gayretlerin içine girenler olursa anlayın ki bu şizofrenik bir vakadır. Bu ülkede faşizan baskılar, artık AK Parti ile AK Parti'nin gerçekleştirdiği demokratik reformlarla kaldırılmıştır. Hiç kimse ama hiç kimse bu ülkenin evlatları arasında ayrımcılık yapamaz, buna hakkı yoktur, haddi de yoktur'' dedi.

BİZ BU MESELEYİ ÇÖZMEYE AZMETTİK

Erdoğan konuşmasında terör örgütünün bir süredir asker, polis ve AK Parti'yi hedef aldığını belirterek, ''Neden AK Parti? Çünkü AK Parti bu meseleye yüreğini koydu, gövdesini koydu, onun için. Biz bu meseleyi çözmeye azmettik'' dedi.

TÜRKİYE DÜŞMANLARI RAHATSIZ

Kürt sorununun bittiğini ancak Kürt vatandaşların sorunları bulunduğunu belirten Erdoğan, ''Bu meselenin çözüm yoluna girmesinden sadece terör örgütü, sadece onun siyasi uzantıları değil bu meselenin çözülüyor olmasından bazı ülkeler rahatsız, bazı çevreler rahatsız, bazı odaklar rahatsız. Sadece silah tüccarları değil terör örgütünü bir taşeron olarak kullanan, terör örgütüne ihale veren ülkeler, çevreler Türkiye düşmanları bundan rahatsız'' dedi.

HANIMLARIMIZ EDİLGEN OY DEPOSU DEĞİL

Erdoğan, ''Biz hanım kardeşlerimizi, edilgen bir oy deposu değil, bu milletin eşit fertleri, bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı gördük. Çok iddialı söylüyorum, şu son 9,5 yılda hanım kardeşlerimizin hakları, yaşam şartları daha önce hiç bir iktidar döneniminde olmadığı kadar ileriye gitmiştir'' dedi.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?