Erdoğan: Hz. Hüseyin ne Şii ne de Sünni'ydi

Başbakan Erdoğan, " Hz. Hüseyin Efendimiz Şii veya Sünni değil tüm varlığıyla Müslümandı. O zaman Şii veya Sünni yoktu" dedi.

Erdoğan: Hz. Hüseyin ne Şii ne de Sünni'ydi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Bugün dünyanın herhangi bir yerinde kendisini Müslüman olarak tanımlayan bir şahıs, üzerine bombaları sarıyor, gidiyor bir kutsal mekanda bombaları patlatıyor. Böylesine bir vahşetin, gaddarlığın bırakın Sünniliği, Şiiliği insanlıkla da alakası yoktur. İslam'la da asla ve asla yakından uzaktan alakası yoktur" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar özetle şöyle:

"Bugün de Irak'ta, Suriye'de, Yemen'de Lübnan'da kendisine hangi sıfatı takarsa taksın, mazlumu katledenin sıfatı Yezid'dir, mazlumun da sıfatı Hüseyin'dir. Hz. Hüseyin Efendimiz Şii veya Sünni değil tüm varlığıyla Müslümandı. O zaman Şii veya Sünni yoktu''

"Emlak Konut, 3,5 milyar liralık halka arz gerçekleştirdi. Bu arzın 2, 6 milyar liralık kısmı uluslararası yatırımcılara, 650 milyon liralık kısmı da yerli yatırımcılara tahsis edilmiştir. Emlak Konut'un arz işlemi, 2013 yılında yapılan en büyük arz işlemi. Türkiye'de bugüne kadar yapılmış Halkbank ve  Telekom'dan sonra en büyük üçüncü arz işlemi oldu, dünyadaki ekonomik krize rağmen."

"Bu millete tek tip yaşam tazları dayatılırken biz 11 yıldır milletin önüne tercihler koyduk. Kamuda ister başı açık çalışırsın, işter başörtülü çalışırsın. Meclis'e ister baörtülü gelirsin, ister başı açık gelirsin"

"Her konuda dayatmaları kaldırıyor, yaşam tarzı dayatmalarını ortadan kaldırıyoruz. Milletin önüne tercihler koyuyoruz"

"Biz sadece, milletin ne dediğine bakarız. Milletin çizdiği istikamette yolumuzda ilerleriz. Hiç kimse parmağını kaldırarak, kibir içinde bize azarlayacak, bize hiza ve istikamet çizecek yetkiye sahip değildir. O günler geride kalmıştır"

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 12:40
banner53
YORUM EKLE

banner39