banner39

Erdoğan: İddian varsa ispatlayacaksın

Erdoğan, Fatih Projesi'yle ilgili kendilerini eleştiren Kılıçdaroğlu için, "İddian varsa iddianı isaptlamak zorundasın" dedi

Politika 06.04.2012, 16:44 06.04.2012, 16:48
Erdoğan: İddian varsa ispatlayacaksın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Projesi'yle ilgili kendilerini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, "Tilki yetişemediği üzüme 'koruk' dermiş" dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını ispatlamak durumunda olduğunu belirterek, "Elinde hangi belge varsa ver dilekçeni oraya, şu iktidarı onlar yargılasınlar. Meydanlarda konuşmakla bir yere varılamaz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "1. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi"ne katıldı. Kongrede Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ve çok sayıda davetli de hazır bulundu. Kongrede konuşan Başbakan Erdoğan, son 200 yıl içinde dünyanın geçirdiği değişimin, insanlık tarihi boyunca yaşanan en keskin değişim süreçlerinden biri olduğunu

belirtti. Son yüzyıllarda coğrafi keşifler, bilimsel araştırmalar, icatlar ve özellikle de savaşların insanlık tarihinin yönünü değiştirdiğini anlatan Erdoğan, artık Türkiye'nin hiçbir yerinde kullanılmayan kağnı ve karasabanın insanlık tarihinin en eski tarım araçları olarak anılacağını söyledi.

Kendisinin ve yaşıtlarının sınırlı imkanlara sahip bir ülkenin çocukları olarak dünyaya geldiklerini ifade eden Erdoğan, ekonomik krizlerin, çok ağır savaşların yaşandığı, sadece Türkiye'de değil dünyada büyük sorunların olduğu bir dönemde hayata gözleriniz açtıklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan, çocukken kağıt yumaklar ve bez parçalarından futbol topu yaparak sokak aralarında futbol oynadıklarını anlatarak, "Forma, şort, tozluk, spor ayakkabı, çim saha, halı saha böyle bir şey hak getire. Uzun zaman bunlara sahip olamadık. Ben 15-16 yıl futbol oynadım. Şimdi hepsi suni veya doğal çim sahada futbol oynuyor. Şu andaki Çırağan Sarayı'nın orada Şeref Stadı vardı. Orada bir düştüğünde ayağınızın, bacağınızın tüm derisi soyulmuş ve günlerce geceleri yatağınızın içerisinde kıvranır

dururdunuz, yeniden kabuk bağlayana kadar. Uzunca bir telin ucuna özellikle de tahtadan veya telden iki teker takardık, tozlu sokaklarda araba diye oynardık. Eskiden 3 tane rulman bulursak, Perşembe Pazarı bunun şahididir, bir tahtanın altına bunu yerleştirir yokuş aşağı giderdik. Uçurtma yapmak, mavi göklerde uçurmak en büyük eğlencemizdi. Bununla başka bir zevki yaşardık. Ama bunu da gidip kırtasiyeden almazdık. Undan yapıştırıcı yapardık, gazete kağıtlarından oluşturduğumuz uçurtmalarla bunu sağlardık.

Parası olanlar uçurtmalarını temin ederdi. Yoksa o zaman evde anacıklarımızın bize verdiği desteklerle undan yapıştırıcı, gazete kağıdından bunu yapardık" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 4+4+4 tartışmalarının sürdüğü günlerde "Kur'an'ı 20 milyar dolarlık yolsuzuluğa peçe yaptılar" şeklinde iddialarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, yapılan eğitim düzenlemesinin yolsuzluğu örtmek içign olduğunu söylemişti.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü