banner39

Erdoğan İngiliz gazetesine: Sen kimsin terbiyesiz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin batılılaşmamış yoksul Müslümanların yönetemeyeceği"ni söylediği iddia edilen İngiliz gazeteye sert çıktı

Politika 06.06.2015, 12:20 06.06.2015, 12:57
Erdoğan İngiliz gazetesine: Sen kimsin terbiyesiz?

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiliz The Guardian gazetesine Ardahan'dan sert çıkarak, "Sen kimsin ya, haddini bil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi batılılaşmamış yoksul Müslümanlar yönetemez" dediği iddia edilen The Guardian Gazetesi'ne tepki göstererek şunları söyledi: Bir İngiliz gazetesi bu seçimle ilgili olarak ne diyor biliyor musunuz? 'Tam batılılaşmamış, yoksul Müslümanların, kendi ülkelerini yönetmesine izin verilemez'. Sen kimsin ya, terbiyesiz. Haddini bil. Ne zamandan beri size böyle bir yetki verildi. Türkiye artık mandaların egemen olduğu bir Türkiye değil. O tarih oldu. Artık bu milletin gerçek evlatları bu ülkede yönetime sahip.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: Bunların kesinlikle demokrasi, insan hakları, Türkiye'nin gelişmesi, kalkınması diye bir dertleri yok. Bunlar milleti devre dışı bırakmak istiyorlar. Ülkenin geleceğini bizzat milletin kendisinin tayin etmesinin önüne geçmek istiyorlar. İstikrarlı, güven dolu bir Türkiye istemiyorlar. Onun için 'eski Türkiye' diyorlar. Pensilvanya'sıyla, Kandil'iyle, Ermeni lobisiyle, bu ülkenin, bu milletin düşmanı ne kadar örgüt varsa hepsi arkalarında. Dikkat edin, söyledikleri aynı, vaatleri aynı, tehditleri aynı, hakaretleri aynı. Millete hizmet için bir araya gelemeyenlerin, yeni Türkiye'nin önünü kesme konusunda kol kola girdiklerini görüyoruz.

DEMİRTAŞ'A TELEFON TEPKİSİ

Erdoğan, dün HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili ''Diyarbakır'da olanlar bir partiye yönelik değil, seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem'' dedi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı aradığını da belirten Erdoğan, ''Dün akşam kendisini aradım, telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun. Ben insani görevimi yaptım'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?