Erdoğan: İzmirde ulusalcı, Ankara'da ülkücü

Başbakan Erodğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için "İzmir'e gidiyor, ulusalcı. Suriye'ye gidiyor, Esedci. Hakkari'ye gidiyor, terör örgütü işareti yapıyor" dedi

Erdoğan: İzmirde ulusalcı, Ankara'da ülkücü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize mitinginde yaptığı konuşmada, ana-baba ocağı olan Rize'ye en son 24 Ağustos'ta geldiğini ve toplu açılış töreni yaptığını anımsattı.

Aradan 7 ay geçtiğini belirterek, "Özledik be. Ana ocağımızı özledik, baba ocağımızı özledik. Rizeli kardeşlerimizi özledik. Elhamdülillah şu coşkuya bak, şu aşka bak, şu sevdaya bak. 30 Mart'ın rengi belli oldu Rize'de. Sizden Allah razı olsun. Ne diyor; 'Gemi milinen olur, sevda dilinen olur, güzeller çok var ama meyil Rize'ye olur.' Öyle mi? 81 güzel var ama içlerinde Rize'nin yeri başka, bugün bambaşka" diye konuştu.

AK Parti'yi 14 Ağustos 2001'de kurduklarını anımsatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yeniden yollara çıktık. Bu sefer Türkiye bize güvendi, yetki verdi. Emaneti bize teslim etti. Rabbime sonsuz şükürler olsun. 11 yıl boyunca başbakanlık yaptık. Ardı ardına. Bizi seçenlere, 81 vilayetimize, Rizemize mahcup olmadık. Yaptıklarımızla Türkiye'nin yüzünü ağarttık, eserlerimizle, hizmetlerimizle, yatırımlarımızla Rize'nin yüzünü ağarttık. Rize'den aldığımız kültürle 77 milyonun, 81 vilayetin hizmetkarı olurken, tüm dünya mazlumlarına el uzattık. Dünyanın neresinde olursa olsun muhtaçlara kucak açtık. Biz Rize'den şunu öğrendik: Atmaca gibi atak olacaksın, Kaçkar kadar cesur olacaksın, Karadeniz kadar kucaklayıcı olacaksın, Fırtına Deresi gibi çağlayacaksın, bereketli çay bahçeleri gibi almadan veren el olacaksın.' İşte biz bunu öğrendik. Nereden? Rize'den. Biz Rize'den Rizeli gibi yiğit, mert, dürüst olmayı öğrendik."

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle: (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) İzmir'e gidiyor, ulusalcı. Suriye'ye gidiyor, Esedci. Hakkari'ye gidiyor, terör örgütü işareti yapıyor çünkü bölücü. İstanbul'a gidiyor, vandallara karışıyor, gezici. Ankara'ya geliyor, MHP'li görünüyor, bozkurt işareti yapıyor, ülkücü, bu havaya giriyor. İnanın bukalemun olsa bunun hızına yetişemez. Akşam başka, sabah başka...

Bayrak reklamımızı izlediniz değil mi? Bayrak sevdası budur, bayrak aşkı budur, bayrak heyecanı budur. CHP kalkmış bizimle bayrak yarışına giriyor. Kılıçdaroğlu sen git yat, senden bir şey olmaz. Sen önce Hakkari'de Türk bayrağını dalgalandırmayı bir öğren. Hakkar'de anlaşma yaptılar Türk bayrağını dalgalandıramadı. CHP bayraklarıyla meydana çıktı.

Bu seçimde alacağımız oyla sadece Türkiye'ye değil dünyaya mesaj vereceğiz'.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 15:42
banner53
YORUM EKLE

banner39