banner39

Erdoğan: Kefenle çıktık, kurtarıcıya gerek yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Kobi Şurası'nın açılışında yaptığı konuşmada, "Biz bu yola kefenimizle çıktık, kurtarıcıya gerek yok" dedi

Politika 12.09.2013, 12:55 12.09.2013, 12:55
Erdoğan: Kefenle çıktık, kurtarıcıya gerek yok

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Uluslararası Kobi Şurası'nın açılışında konuştu. Erdoğan, son günlerde yeniden alevlenen gösterilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, şu an basında yer alan haberlerin aynısının 27 Mayıs darbesinden hemen önce de yapıldığını belirterek, kendilerine yönelik söylenen "Sizi biz bile kurtaramayız" ifadelerinin aynısının Menderes'e de söylendiğini açıkladı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Aylardır önemli bir ifade kullanıyorum. Onlar tuzak kuracaklar. Önce Allah sonra millet bu tuzağı bozacaktır. Eğer onlar tuzak kuracaksa, Allah'ın da milletin de bir tuzağı vardır. Kurulan bütün tuzaklar ilerleyişimizi engelleyemiyor. Hepsi tek tek alt üst oluyor, ilkesizce atılan manşetler, yayılan yalanlar tek tek sahiplerini utandırıyor. Biz altadanlardan olmayacağız ama aldananlardan da olmayacağız. İnsani ve vicdani değerlerimizden taviz vermeyeceğiz.

Türkiye 12 Eylül ve 27 Mayıs'ta çok ağır bedeller ödedi. Şimdi yaşananlar 27 Mayıs günlerine dönme çabasından başka bir şey değildir. 27 Mayıs, Meclis, Üniversite, STK ve toplumun üzerine karabasan gibi çökmüş ve 53 yıla rağmen dağılmamıştır. 27 Mayıs'ın izleri tamamen silinmediği için bugün aynı provolar tekrarlanmak istiyor.

Geçenlerde arşiv taraması yaptım. 27 Mayıs'ta atılan manşetleri gördüm. Bugün atılanlardan inanın hiçbir farkı yok. Demokrasi sadece sandık değildir diyorlar, Gidin araştırın. Menderes'e de aynı şeyi söylediler. Bugün bize kalkıp sizi biz bile kurtaramayız diyorlarsa, aynı şeyin Menderes'e söylendiğini göreceksiniz. Kefenini alıp yola çıkanlar için kurtarılacak bir şey değildir. Bizim kurtarıcıya ihtiyacımız yoktur.

Allah'tan başka galip yoktur, tek galip o. Bugün nasıl manşetler atılıyorsa o gün de aynı manşetlerin atıldığını göreceksiniz. Bugün nasıl yalanlar dolanıyorsa, o gün de aynı yalanların atıldığını göreceksiniz.

Gezi'de aynısını yapmadılar mı, gençler şöyle dövülüyor diye. Bugün aynısını yapmadılar

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?