banner39

Erdoğan: Kendi yazdıkları piyesi servis ettiler-CANLI

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan'ın konuşması, dün yayınlanan dinleme skandalı ile akşam yayınlanan ses kayıtları nedeniyle önem taşıyor

Politika 25.02.2014, 12:11 25.02.2014, 12:43
Erdoğan: Kendi yazdıkları piyesi servis ettiler-CANLI

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, partisinin Meclis'teki grup toplantı salonuna girişi sırasında "dik dur eğilme, Türkiye seninle" sloganlarıyla karşılandı. Erdoğan, uzun alkış ve sloganlardan sonra konuşmasına başladı.

Konuşmasına Hocalı Katliamı'nı anarak başlayan Erdoğan, katliamda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Erdoğan, Hocalı Katliamı'nı İstanbul'da protesto ederken ırkçı sloganlar atan grubu da kınadığını söyledi.

Erdoğan'ın gündeminde 27 Şubat 2011 yılında hayatını kaybeden Necmettin Erbakan da vardı. Erdoğan, Erdoğan, Erbakan'a da Allah rahmet diledi.

28 Şubat post modern darbesine de değinen Başbakan Erdoğan, açılan davanın sulandırılmak istendiğini belirterek, milletin zaten bu sanıkları mahkum ettiğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan, son günlerde yaptıkları mitinglerde toplanan kalabalıklar için "koyun sürüsü" tanımı yapan yazarlara da çok sert çıktı.

Erdoğan'ın gündeminde 17 Aralık operasyonları ve sonrasında yaşanalar da var.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

17 Aralık milletin iradesini çalma komplosudur.

Türkiye'yi yönetme iradesini hiçbir çeteyle, hiçbir grupla, hiçbir medya patronuyla paylaşmadık, paylaşmayacağız.

Şunu burada açıkça tekrar ediyorum. Türkiye’yi yönetme iradesini hiçbir zümre, hiçbir çete ve mafyayla paylaşmadık, paylaşmayız.

Bildiğiniz dün akşam kendi kurguladıkları, kendi yazdıkları bir piyesi servis ettiler.

Haftalardır diyorum eteğinizde neler varsa dökün. Ama bunlar gidiyor ahlaksızca montaj yapıyorlar. Yaw uydurun da uydurun da uydurmanın da bir adabı var.

Yapılan Türkiye Cumhuriyet Başbakanı'na yapılmış haince bir saldırıdır. Bunu da kimsenin yanına bırakmadık ve bırakmayacağız.

Dün gazetelerin bazılarında gördünüz, bugün de devam ediyor. Kendi kesimleri hariç bütün insanları nasıl dinlediklerini gördünüz. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır.

CHP'YE TEPKİ

Şimdi biliyorum, CHP'nin Genel Müdürü yine montajları alıp kendi grubunda yayınlayacak.

Ey CHP, siz kendi başkanınızı kasetle gönderip, kasetle getirebilirsiniz, ama bunu bilinki Ak Parti böyle bir komploya asla teslim olmaz.

Dün akşam CHP ve MHP acil toplantılar düzenliyor. Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş. Bunlar, okyanus ötesinden atılan yemle avunuyorlar.

Bizi buraya millet getirdi ve sadece millet götürür.

Biz montaj kasetlerle milletin emanetini yere düşüreceğimizi düşünenler ancak ham hayalle yetinirler.

Biz bu gündeme teslim olmayacağız.

Aziz milletimin özellikle burayı dinlemesini istiyorum. Bütün bunlara tek tek cevap vereceğiz. Yaşanan oyunu, kurulan tuzağı zaten deşifre ediyoruz. Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir soru yok. Ama bunların gündemine teslim olmayacağız.

 

CANLI YAYIN:

 sürecek

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?