banner15

Erdoğan: Köşk'e vazo, saksı seçmek istiyorlar

Erdoğan, Çankaya Köşkü'ne tarafsız cumhurbaşkanı diye vazo, saksı seçilmek istendiğini savunarak, "Tarafsız cumhurbaşkanı mı olur. Meclis'i kuşatarak kendisini seçtiren İnönü mü? Darbeyle başa gelenler mi? Cevdet Sunay mı, Kenan Evren mi?" diye sordu

Erdoğan: Köşk'e vazo, saksı seçmek istiyorlar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yol haritasını açıklayarak başladığı konuşmasında cuma günü vizyon belgesini açıklayacaklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Çankaya Köşkü'ne tarafsız cumhurbaşkanı diye vazo, saksı seçilmek istendiğini savunarak, "Tarafsız cumhurbaşkanı mı olur. Meclis'i kuşatarak kendisini seçtiren İnönü mü? Darbeyle başa gelenler mi? Cevdet Sunay mı, Kenan Evren mi?" diye sordu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: Devletin vitrinine vazo, saksı seçmiyoruz cumhurbaşkanı seçiyoruz. Gerektiğinde cumhurbaşkanı Aydın, Ağrı’nın suyuyla da köprüsüyle de ilgilenecek, paralel yapısıyla da ilgilenecek.

10 Ağustos’taki seçimlerde Ak Partililer kadar CHP’liler, MHP’liler ve diğer partilerden de oy alacağımıza inanıyoruz. Diğer partiler çıkardıkları adaylarla seçmenlerini hayal kırıklığına uğrattılar. MHP bu genel başkan yönteminde tarihinin en kötü zamanlarını yaşadı ve yaşıyor. MHP kendi iradesiyle hareket etmiyor.

MHP, CHP’nin vagonu. Kendisine dayatılan seçeneğine itaat ediyor. CHP’de, MHP’de Cumhurbaşkanı için aday olacak imse yok muydu?

Bahçeli o kadar sıfat saydıktan sonra neden çıkıp kendisi olmadı ya. O sıfatlara en layık. İzzetli bir mağlubiyet zelili bir galibiyetten iyidir bunu böyle bilin. Devlet Bahçeli aday olsaydı belki kazanamayacaklardı ama izzetiyle kaybedeceklerdi. Ne o hakaretler, ne o küfürler MHP’nin yaşadığı zilleti kapamaya yetmez. Siz Erdoğan’a küfür edebilirsiniz ama Erdoğan’ın aldığı terbniye size aynı dile cevap vermeye müsade etmez.

Bizim adaylığımızda anayasaya uygundur hiç kimse komik arayışlar içerisine girmesin.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 13:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48