Erdoğan: Kürdistan kelimesi Meclis zabıtlarında

Erdoğan, Diyarbakır'da yaşananların tüm Türkiye'yi heyecanlandırdığını savundu. Erdoğan, Diyarbakır'da kullandığı "Kürdistan" ifadesinin 1. Meclis'te zabıtlarda yer aldığını söyledi

Erdoğan: Kürdistan kelimesi Meclis zabıtlarında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan'ın gündeminde hafta sonu Diyarbakır'da yapılan program var. Erdoğan, Diyarbakır'da yaşananların tüm Türkiye'yi heyecanlandırdığını savundu. Erdoğan, Diyarbakır'da kullandığı "Kürdistan" ifadesinin 1. Meclis'te zabıtlarda yer aldığını söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

O gün mutluluktan ağlayan sadece Diyarbakır değildi. O bugün mutluluktan gözyaşı döken Edirne, Mersin, Trabzon'du... O gün gözyaşı dökenler sadece Kürtler, Türkler değildi. Bu milletin huzura susamış her bir fert gözyaşı döküyordu. Ama birilerini bu sevinci bu umudu paylaşamadığını gördük. 4 gündür başta MHP olmak üzere siyasilerin Türkiye'ye egemen olan iklimi yaşayamadıklarını gördük.

Bizim için tarih Hz. Adem'in yeryüzüne indirilmesiyle başlamıştır. 1960'ta 1980'de değiştirilen yer isimlerini sanki bin yıllık bir uygulama gibi millete sunuyorlar. 80 yıllık andı sanki bin yıllıkmış gibi millete sunuyorlar. Bu milletin tarihi 12 Eylül 1980'de başlamadı. Bu milletin tarihi kalıplara sığmayacak kadar zengin renkli ve kucaklayıcı bir tarihtir.

Bu milletin tarihi Alpaslan'dan Fatih'e, Abdülhamit'ten Mustafa Kemal'e kadar sayılamayacak kahramanlar yazmıştır. MHP ve CHP milletvekilleri gitsinler ilk meclis zabıtlarını okusunlar. Bugün karşı çıktıklarını orda görecekler. Kürdistan kelimesini o meclis zabıtlarında görecekler. Anası İslam kavramını o zabıtlarda görecekler. Biraz daha geriye Osmanlıya gittiklerine doğu ve güneydoğunun Kürdistan eyaleti olduğunu görecekler.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2013, 14:05
banner53
YORUM EKLE

banner39