Erdoğan mesajını gazeteci üzerinden gönderdi

AK Parti iktidarı ile Fethullah Gülen bağlıları arasındaki gerginliğinin ardından tüm gözler Başbakan Erdoğan'a çevrildi. Erdoğan Lahor yolunda net açıklamalar yaptı

Erdoğan mesajını gazeteci üzerinden gönderdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan gezisine katılan gazetecilerin gündeminde son günlerde yaşanan kriz vardı. Erdoğan'ın sözleri ve tavırları dikkatle izlenirken, Başbakan cemaate olan mesajını, Zaman gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Ünal üzerinden gönderdi.  Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, yaşananları şöyle aktardı:

"Uçak havalandıktan bir süre sonra Başbakan Erdoğan dolaşmaya başladı ve herkesin elini sıkarak sohbet etti. Sıra tam arkamda oturan Mustafa Ünal'a geldiğinde herkes pür dikkat o konuşmayı izlemeye başladı. Başbakan Erdoğan'ın şu minvaldeki sözleri çarpıcıydı: "Bu nasıl beddua, kime ediyor? Sıkıysa kime ettiğini de söylesin. İsim versin.

Başbakan Erdoğan, mücadele ediliyorsa bunun açıkça yapılması gerektiği mesajını veriyordu. O mesajın nasıl karşılık bulacağını göreceğiz ama bu gerilimli durum en çok da dünyanın dört bir yanında ticaret yapmaya çalışan işadamlarını etkiliyordu."

Yeni Şafak'ın Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi de,"Başbakan işin sonunu nasıl görüyor" başlıklı yazısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan yolunda verdiği mesajları aktardı. Selvi'ye göre, Gülen hareketi ile yaşanan gerginlik ve 17 Aralık'taki siyasete müdahale operasyonunu yorumlayan Erdoğan, gelişmelerden dolayı endişeli olanlara "Endişe etmeyin, kazanacağız" dedi, ve ekledi "Geçmişte de böyle bir iki şey oldu. Sonu hayır oldu. Bunun da sonu hayır olacak inşallah."

Selvi, "Başbakan'ın millete olan inancı tam. Millet meseleyi anladı' derken, aynı zamanda millet meseleyi anladıktan sonra endişe etmeyin diyordu. O nedenle Başbakan çok kararlı ve bu işin sonunun da hayır olacağına inanıyor" ifadesini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2013, 12:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35