Erdoğan: Müslüman, Müslüman'a tuzak kurmaz

Başbakan Erdoğan, İmam-Hatiplilelere seslenerek yaptığı konuşmada "Müslüman Müslüman'a tuzak kuramaz. Bırakın Müslüman'ın Müslüman'a tuzak kurmasını, başka insanlara da tuzak kuramaz" dedi

Erdoğan: Müslüman, Müslüman'a tuzak kurmaz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, İmam-Hatiplerin 100. Kuruluş yıl dönümünde İstanbul'da düzenlenen etkinlikte konuştu.  Erdoğan, konuşmasında "ananaslı" göndermelerde bulundu. 

Erdoğan, İmam-Hatiplerin kurucularıyla ilgili olarak "Geceleri biz yurtta yatarken biz bakarken, Yusuf amcamız, üstü açılan öğrencilerin üstünü örterdi. Bunların hizmetleri unutulamaz. Bir başkası bakarsın, üstümüzü örterdi. Bunlar unutulamaz. Onları rahmetle anıyoruz. Bu milletin fertleri inanın sizin için gece gündüz dua ettiler. Sizin için millet için ülke için fedakarca mücadele ettiler. İktidar peşinde olmadılar, para peşinde hiç olmadılar, örgüt kuralım demediler. Paralel devlet kuralım demediler. Saadet zinciri oluşturalım demediler. Hükümetler kurup hükümetler yıkalım demediler. Uluslararası şebekelere maşalık yapalım demediler. Devlet içinde devlet olalım demediler. Ananas cumhuriyeti kuralım demediler. Onların bir tek derdi vardı. Ülkenin milletin dertlerini, kutsallarını öğreten inançlı gençler yetiştiren imam hatip okulları ayakta dursun istediler. İsimsiz bir kahraman olarak geldiler." dedi.

"YOLSUZLUĞA KARIŞAN EVLADIM OLSA REDDEDERİM"

Başbakan Erdoğan, "Son zamanlarda evlatlarımla ilgili olarak ana muhalefetin yapmış olduğu çamur atma propagandaları, şunu çok açık net söylüyorum. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın, bir saniye yanımda tutmam, evlatlıktan reddederim. Bu kadar açık konuşuyorum. Kalk evlatlarımın sosyal faaliyetleri üzerinde, kendileriyle alakası olmayan, vakıflarla ilgili çalışmadan rahatsız olan bu lider, önce kendisi aynaya baksın aynaya." diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satıbaşları şöyle:

"Hangi makamda olursak olalım, kibri, gururu yanımıza yaklaştırmadık ve yaklaştırmayacağız. Müslüman Müslüman'a tuzak kuramaz. Bırakın Müslüman'ın Müslüman'a tuzak kurmasını, başka insanlara da tuzak kuramaz"

"Bizler, özellikle Müslümanlar olarak ubudiyet anlayışımızı gözden geçirmek zorundayız. Biz Allah'tan başka mabut tanımıyoruz, bunu bileceğiz"

"Biliyorum çok zülme uğradınğız ama sabrettiniz. Karamsar olmadık, Kaderin üzerinde mutlaka bir kader var dedik"

"Bütün tahriklere rağmen eline silah alanlardan şiddeti çözüm olarak görenlerden olmadık. Yerin üstünde günüşle yürümek varken yerin altında maskeyi takiyeyi takdir edenlerden olmadık"

"Biz kendi vatanında kendi milletine karşı şiddete tevessül edenlerden asla olmayız onaylamayız"

"Haklı olduğumuz bir mücadelede gayrımeşru yolları tercih edip haktan kopamayız"

"Yeni Türkiye mücadelesini imam hatip okulları mücadelesini böyle meşru ilkeli bir zeminde verdik veriyoruz"

"Ananas cumhuriyeti kuralım demediler, onların tek derdi vardı milletin değerleri" 

sürecek

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 16:30
banner53
YORUM EKLE

banner39