banner39

Erdoğan: O tasarı o komisyondan çıkacak

Başbakan Erdoğan, Mardin'de yaptığı konuşmada, TBMM'de görüşmeleri devam eden eğitim yasasının öyle ya da böyle komisyondan çıkacağını söyledi

Politika 08.03.2012, 15:51 08.03.2012, 16:43
Erdoğan: O tasarı o komisyondan çıkacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Mardin'de yaptığı konuşmada, TBMM'de görüşmeleri devam eden eğitim yasasının öyle ya da böyle komisyondan çıkacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'de Eğitim ve Kültür Komisyonu'nda günlerdir görüşmeleri devam eden eğitim yasa tasarısının CHP tarafından engellenmek istendiğini belirterek "Engelleyebileceklerini sanıyorlar. O tasarı öyle ya da böyle o kümisyondan çıkacak" dedi.

Erdoğan, Mardin'de bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Eşi vefat eden kardeşlerimize nisandan itibaren 250 lira yardım vereceğiz. İkinci müjde dün TBMM'de görülşülmeye başlanan kanun tasarısı.

12 saat konuşana CHP'nin vekili bununla gurulanıyor. 4+4+4 sistemi engelleyebilirmiyizdiye çalışıyorlar.

Ama engelleyemeyeceksiniz. Gerekirse bugün, yarın,cumartesi çalışılacak bu yasa çıkacak

RÖVANŞ DEĞİL; ALINAN HAKLARIN İADESİ

Kusura bakmasınlar yüzde 50'yi size mahkum edecek değiliz. 40 yıl öncesinin hesaplaşması değil. Alınan hakların geri iade edilmesi bu. Bunu farklı yerlere çekmenin anlamı yok.

Bunun için ne anneler ağladı, ne kızlarımız kapıdan döndürüldü. Şimdi bu haklar iade ediliyor.Ben bunu medeniyetin, kardeşliğin eşiğinde konuşuyorum.

AZINLIK HAKLARINI KORUYORUZ

Biz azınlıkların haklarını koruyoruz. Ama çoğunluğu azınlığa mahkum etmeyiz.

Şiddete uğrayan kadınlar için 51 kadın konuk evini faaliyete geçirdik. Buna kadın sığınma evi diyorlardı.Bunun ismini değiştireceğiz. Kadın konuk evi olacak.Şiddete uğrayan kadın ve çocuklarımızı korumak için tedbirler almaya devam edeceğiz.

"TBMM'DE KADIN GAZETECİYE ŞİDDET UYGULADILAR"

Biz tüm anaların hayır dualarını almaya uğraştık. Biz kalıcı kapsayıcı düzenlemeler ürettik. Bir siyasi partinin ilçe başkanlığında kadınlar tartaklandı. TBMM'de bir kadın gazeteci o siyasi partinin başkanı tarafından şiddete maruz bırakıldı. Bunlar asıl şiddeti üniversite kapılarındaki kız çocuklarına uyguladılar.

Bir başka siyasi parti terör örgütünün gölgesinde siyaset yapan parti. Kadınlar için süslü cümleler kuraraken katliamlara birşey söylemedi. Batman'da karnındaki bebekle şehit edilen kardeşimiz için tek bir kelime edemediler. İStanbul'da belediye otobüsünde molotofla katledilen Serap kızımız için birşey söyleyemedir. Çünkü sadece istismar siyaseti yaparlar.

Bunlar sadece kadınların çaresizliğini istismar siyaseti olarak görür. Biz bu ülkenin neresinde olursa olsun gözyaşlarının dindinmesinin mücadelesini veriyoruz.

"TERÖRÜ YOK EDECEĞİZ"

Bizim aramızda Türklük, Kürtlük, Gürcülük...olmayacak. Biz birbirimize yaradılanı severiz yaradandan ötürü anlayışı ile bakacağız.

Salı günü eşim, kızım, başbakan yardımcımız,sosyal bakanımız Uludere'ye gittiler. Orada kardeşlerimizle dertleştiler. Biz bu meseleyi sonuna kadar takip edeceğiz.Bu meselenin siyasi vampirler tarafından fırsat gibi görülmesine müsade etmeyeceğiz.

Buradan Mardinli annelere babalara sesleniyorum. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Çocuklarımızın dağa çıkarılmasına karşı çıkalım.

Sevgili Mardinliler bugün Mardin'de bir kez daha büyük bir açılış töreni yapıyoruz. Tabiki gecikti. Başbakanınızın rahatsızlığı nedeniyle geciktir. Ama şimdi buradayız.Kızıltepe Devlet Hastanesi ile 340 TOKi konutunu açıyoruz.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR OLABİLİR

Bugün size başka bir müjde daha veriyorum. Mardinli anne ve babalar gayret edin. Eğer gayret ederseniz Mardin büyükşehir olur dedim. Ve neticede 764 bin 34 kişilik nüfusu ile Mardin Büyükşehir olmayı hakketti. Artık Mardin'i sınırları büyükşehir sınırı olacak.

Karayolları burayı tamamen parkla bütünleştirmek suretiyle Mardin Valiliğimize tahsis ediyoruz.

Şimdiden büyükşehir hayırlı olsun diyorum.Havalanı pistini büyütme sözü vermiştik.Bu sözümüzü tuttuk. 6 ay sonra Mardin Havaalanı havalimanı olacak ve uluslararası uçuşlar yapılacak.

Bizden önce gelenlerin ne yaptıkları belli bizim yaptıüımız belli.Onlar konuşacak biz iş yapacağız.

 

Yorumlar (0)
24
sağanak
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?