banner39

Erdoğan: ÖSYM Başkanı dava açmalı

ÖSYM Başkanı Ali Demir'e sahip çıkan Başbakan Erdoğan, "ÖSYM Başkanı Ali Demir dava açmalı" dedi.

Politika 21.05.2011, 01:04 21.05.2011, 01:04
Erdoğan: ÖSYM Başkanı dava açmalı

Dünya Bülteni / Ankara

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eleştiri oklarının hedefindeki ÖSYM Başkanı Ali Demir’e sahip çıktı.

İsim vermeden Milliyet gazetesinin eğitim editörü Abbas Güçlü’ye ağır sözlerle yüklenen Erdoğan, “mağdur duruma düşen ÖSYM Başkanı’nın bunlar hakkında dava açması lazım. Şu imtihan bittikten sonra mağnen çok ciddi bir mağduriyete uğradığına inanıyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Habertürk televizyonunun canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın mesajlarından satır başları şöyle :

KOPYA VAR MI YOK

ÖSYM olayında inandım ve inandığım gibi de çıktı. Biz bir tane yavrumuzun hakkının zayi olmasına müsade etmeyiz dedim. Sonuçta yargı lehte karar verdi. Burda da yine medya var. Medya da da bunu kimlerin sürüklediğini biliyorsunuz. İşi gücü bu. Yazılı medya yaptı. Ondan sonra dalga dalga illegal örgütlere kadar uzandı. Yürüyenlerin kaç kişi olduğunu biliyorsunuz. Öğrenci bunu ne bilir? Başına bişey gelmiş önüne sürüyorlar.

GÖREVLENDİRME VAR

(Yiğit Bulut’un ‘Bir medya mensubu bunu niye yapar?’ sorusu üzerine) Diyorum ya görevlendirmeler var. Görevlendirenler de belli. Bir bağımsız kurul ÖSYM ve YGS bunun bir işlevi. Bunun partiyle ne alakası var. Doğru cevaplara falan baktığınızda bir önceki yıla baktığınızda daha düşük ve aynı aileden aynı kişiler böyle bişey sözkonusu değil,. KPSS’ye bakıyorsunuz öyle... Puanlamada falan ipuçları var mı yok. Sadece Artvin’de birinin itirazıyla şifre varmış falan.. Kopya var mı kopya. Kopya olmadığını öğrendiğim zaman tatmin oldum.

BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDEYECEKLER

Vicdanen rahatım. (bir medya mensubunun) bu kişinin sürekli bu iş üzerindeki kampanyasını söylüyorum. Mensubu olduğu yayın organının televizyonunda da köşesinde de sürekli bu işi takip etti. Maşeri vicdanda mahkum olacaktır. Gelecekte de bedelini çok ağır ödeyecekler tabi. (Vicdanen mi?) Hukuken de olabilir. Bana göre mağdur duruma düşen ÖSYM Başkanı’nın bunlar hakkında dava açması lazım. Şu imtihan bittikten sonra mağnen çok ciddi bir mağduriyete uğradığına inanıyorum.


 

banner53
Yorumlar (1)
mehmet st 10 yıl önce
Erdoğan sorunlu.. bu açık, davranış ve sözlerine bakın bunun psikoloji de bir hastalığa karşılık geldiğini göreceksiniz.
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?