Erdoğan: Paket için 30 Eylül'ü bekleyin

Başbakan Erdoğan, CHP ile DHKP-C örgütünün Gezi'de ve Ankara'da düzenlenen eylemlerde yan yana olduğunu söyledi

Erdoğan: Paket için 30 Eylül'ü bekleyin

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Malatya'da yaptığı konuşmada, "Bize sermaye istikamet çizemez. Bize ancak halk istimaket çizer." dedi.

Erdoğan, dün akşam Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıya da değinerek CHP'yi sert bir şekilde eleştirdi. Erdoğan, saldırıyı gerçekleştirenlerin bağlı bulunduğu örgüt ile CHP'nin eylemlerde yan yana durduğunu söyledi.

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini ayın son günü açıklayacaklarını belirterek, "Türkiye'yi ağırlıklarından kurtaracağız" dedi.

Erdoğan, Çanakkale Savaşı'nda ülkemize saldıran haçlı zihniyeti karşısında bizim yanımızda Suriye'de, Şam'daki kardeşlerimizin yer aldığını, Afganistan'dan kadınların kollarındaki bileziklerini göndererek mücadaleye destek verdiğini, Balkanların yanımızda yer aldığını söyledi.

"O haçlı zihniyeti 18 Mart 1914'te bize, tamamiyle bizi yerle yeksan etmek için saldırdığında biz o gün yurtta sulh cihanda sulh mu? dedik" diyen Erdoğan, bu sözün sahibi olan Gazi Mustafa Kemal'in "Size ben ölmeyi emrediyorum" dediğine dikkati çekti.

CHP'nin Genel Başkanı'nın ve partililerin, ne dediklerinin, ne yaptıklarının farkında olmadığını belirten Erdoğan, "Buraları, bizim tarihi misyonumuzu, iyi bilmemiz lazım, iyi anlamamız lazım. Bizim barışımıza, bizim birliğimize, bizim topraklarımıza eğer birileri saldıracak olursa aynen cevabını alır, almak durumundadır. Kimse bize çirkin benzetmeler yapmasın, biz kimsenin topraklarında gözü olan değiliz ama şunu da biliyoruz. Biz Kılıçarslan'ın torunlarıyız, Biz Nurettin Zengi'lerin, Selahattin Eyyubi'lerin torunlarıyız, biz Malatyalı Seyit Battal Gazi'nin torunlarıyız. CHP Genel Başkanı bizim de bu aziz milletin de kim olduğunu öğrenmek istiyorsa Şam'ın, Kahire'nin, Bağdat'ın sokaklarında bizi sorsun ona anlatırlar bizim kim olduğumuzu" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2013, 16:21
banner53
YORUM EKLE

banner39