Erdoğan: Partimizin çatısı altında FETÖ'cüleri asla barındıramayız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken, nerede FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin, anında kapıya koymaya mecburuz" dedi

Erdoğan: Partimizin çatısı altında FETÖ'cüleri asla barındıramayız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Trabzon Maçka'da terör örgütü tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün annesiyle yaptığı görüşmeyi de anlattı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Yarın partimizin 16. kuruluş yıldönümü. Gencine gençliğine kıymet veren hareket AK Parti hareketidir. 26 Ağustos'ta Malazgirt'teyiz. Bu yıldan itibaren Çanakkale gibi Malazgirt'i de anacağız.

Son 4 yılımız içeride ve dışarıda tarihimizin en büyük saldırılarına maruz kaldığımız bir dönem olarak kayıtlardaki yerini almıştır. Bu dönemde bir ülkeye yöneltilebilecek tüm saldırıları gördük yaşadık. Türkiye'yi hedef alanlar AK Parti'yi boş bırakır mı? Bırakmadılar. Bu süreçte partimize de pek çok tuzak kuruldu. 2013'teki Gezi olaylarının ve 17-25 Aralık emniyet yargı darbe girişiminin, 2014'teki mahalli idareler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2015'teki 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin bölücü örgütün çukur eylemlerinin ve DEAŞ saldırılarının 2016'daki 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün son olarak da 16 Nisan halk oylamasının mecrasından çıkartılma gayretlerinin tüm bunların amaçlardan biri de AK Parti'yi sarsmak mümkümse parçalamaktı. Tüm bu saldırıları boşa çıkardık. Ülkemizin bu karmaşık döneminde partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu. Milletvekillerinden belediye başkanlarından teşkilat mensuplarından bazı firelerle karşılaştık. Yaşadığımız saldırının büyüklüğünü dikkate aldığımızda bunların sayısı ve oranı çok küçüktür.

Dünyanın ve Türkiye'nin hızla değiştiği bir dönemde AK Parti'yi durağanlığa mahkum etmeye hakkımız yoktur. Yeni projelerle, sürekli yenilenen heyecanlarla, daima hedef büyüten bir dinamizmle yoluna devam eden yönetici arkadaşlarımız, elbette hizmetlerini sürdürecektir ama partiyi sırtlayıp götürmek yerine, partinin sırtına binmeye kalkanları kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir.

''AZ ÖNCE EREN'İN ANNESİYLE GÖRÜŞTÜM...''

Bizim ilkemiz nedir? Tek millet 80 milyon biz tek milletiz. Az önce Eren'in annesiyle görüştüm. 13 kardeşler. Bana 'siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm' dedi. Dedim olur mu? Sen Allah'ın emrini yerini getirdin. Tek bayrak. Tek vatan. Bizi bölemeyecekler parçalayamayacaklar. İnlerine gireceğiz dedik girdik hala da girmeye devam ediyoruz. Tek devlet.

''PENSİLVANYA'DA ALMANYA'DA PARK ETTİLER''

Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken, nerede FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin, anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar bu milleti böldüler. Ondan sonra da utanmadan sıkılmadan Pensilvanya'da park ettiler Almanya'da park ettiler Batı'nın değişik ülkelerinde park ettiler.

''SİZ KAÇACAKSINIZ BİZ KOVALAYACAĞIZ''

Daha siz çok yerlere kaçacaksınız Afrika'ya kaçacaksınız ama siz kaçacaksınız biz kovalayacağız.

''ÜÇÜNCÜ BİR HAVALİMANIN HAZIRLIĞI İÇİNDEYİZ''

Üçüncü bir havalimanın hazırlığı içindeyiz Antalya'nın batı tarafına yeni havalimanın inşaasına yıl sonuna kadar başlamayı 2021 yılında hizmete almayı planlıyoruz. Hızlı trenle Antalya'yı ülkemizin tamamına bağlıyoruz.

''TALİHSİZ BİR BELEDİYE BAŞKANI GELDİ''

Antalya Stadyumu çok daha erken bitecekti ara dönem geçirdi talihsiz bir belediye başkanı geldi. Bunlar anlamaz bu işlerden. Aslında yörükler bunları çok iyi bilir buranın yaylalarında bunlara keçi meçi teslim etmeyin kaybedip gelirler.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Ana muhalefetin başındaki zat Alman basınına ülkemizi şikayet ediyor. Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce sözlerini inkar etmeye çalıştı. Bu defa ben bunları her yerde söylüyorum diyerek işin içinden sıyrılmaya kalktı. Yazıklar olsun. Ekmeğini yediği suyunu içtiği devletine ülkesine böylesine bir ihaneti yapabilen ve yüzü kızarmadan bunu savunan zata ne desek boştur. Ankara'dan İstanbul'a yürüdü sözde Adalet Yürüyüşü yaptı. Onun yol güvenliğini bu hükümet sağladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işçiler günlerce grev yaptılar onların hak adaleti arayışını nereye koyacaksın Bay Kılıçdaroğlu?

''İÇERİDEN DEĞİŞİK HABERLER ALIYORUM''

Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha... İçeriden değişik haberler alıyorum. 'Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım' diyor içerideki zat.''

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 18:06
banner53
YORUM EKLE

banner39