banner15

Erdoğan: Rusya'dan özür dilemeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'in özür talebine karşılık, "Özür dilemeyeceğiz" dedi

Erdoğan: Rusya'dan özür dilemeyeceğiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Putin'in, "Türkiye'den özür bekliyoruz. Şu ana kadar özür dileyen yok" şeklindeki açıklamasına cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

CNN International'a konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Özür dilemesi gereken bir taraf varsa biz degiliz. Hava sahamızı ihlal edenler özür dilesin. Rusya'dan özür dilemeyeceğiz' dedi.

ERDOĞAN: ARADIM CEVAP VERMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır ihlalinde bulunan Rus uçağının düşürülmesinden hemen sonra Rusya Devlet Başkanı Putin'i aradığını açıkladı. Erdoğan, Putin'in kendisine cevap vermediğini söyledi.

France 24 Kanalı'na konuşan Erdoğan, olaydan hemen sonra aradığını ancak kendisine dönüş olmadığını ifade etti.

PUTİN NE DEMİŞTİ?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk F-16’lar tarafından düşürülen SU-24 savaş uçağına ilişkin yaptığı açıklamada, özür beklentisi içinde olduklarını ifade etmişti.

Rusya medyasına göre Putin, "Ankara'dan da bu konuda henüz anlaşılır bir açıklama duymadık. Bizden özür dilenmediği gibi, kimse bize zararın telafi edileceğini ya da suçluların cezalandırılacağını da söylemedi" dedi.

Putin'in ayrıca "Türkiye, bilinçli olarak ilişkileri çıkmaza sürüklüyor gibi görünüyor. Buna üzülüyoruz" dediği de belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 18:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35