banner15

Erdoğan şimdi de Rusya'yı uyardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat Bozok Üniversitesi'nde konuştu, teröre destek veren ülkeleri, özellikle Rusya'yı uyardı

Erdoğan şimdi de Rusya'yı uyardı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat Bozok Üniversitesi'nde fahri doktora töreninde konuştu, teröre destek veren ülkeleri, özellikle Rusya'yı uyardı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Terör örgütü, şehit ettiği askerlerimizle, polislerimizle, korucularımızla, sivil vatandaşlarımızla evet, bizim canımızı yakıyor. Ama şundan emin olun, kendisi de bitmek üzere. Güvendiği dağlar birer birer devrilmeye, arkasından çekilmeye başladı

Şayet siz "PKK tamam ama PYD terör örgütü değildir" derseniz sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Elimizde belgeler var.

Geçenlerde Sayın Barzani de yaptığı açıklamada, bunların ikisinin de aynı olduğunu söyledi.

Deve kuşu gibi kafayı kuma gömmek ortadaki gerçeği değiştirmiyor.

Belçika hükümetini eleştirmiş, "koynunuzda yılan besliyorsunuz, sizi de sokabilir" diye ikaz etmiştim. Malesef bugün Belçika'nın içinde bulunduğu durum bellidir.

Aynı ikazı "PYD terör örgütü değildir" inadı içinde olan diğer ülkelere de yapıyorum. Rusya zannediyor ki, "ben bunlara Moskova'da ofis açtırdım, bol bol silah da veririm..." Yok öyle. Bumerang gibi gelir döner bir gün seni de vurur. 

Siz teröristlere şu veya bu gerekçeyle kucak açar, birlikte yol yürümeye kalkarsanız o terörist eninde sonunda silahını, bombasını size karşı kullanır.

Avrupa'da birçok terörist var. 4 bin dosya teslim ettim ben. O günden bugüne en ufak bir gelişme yok. Bana "hepsi yargıda" dediler. Sizin yargınız bu kadar ağır mı çalışıyor?
Ama şimdi başlarında terör var, mülteci sorunu var.

TERÖRE DESTEK VEREN AKADEMİSYENLER

Bu konuda en büyük desteği üniversitelerimizden bekliyoruz. Ancak bazı akademisyenlerimiz akılalmaz bir biçimde terör örgütünün yanında yer almayı tercih ediyorlar.

İnanç özgürlüğünün, düşünce özgürlüğünün elde edilmesinin yolu terör olamaz. Terörün yanında yer almak ancak ideolojik bağnazlıkla, ideolojik körlükle ifade edilebilir. Çünkü terörün gözü kördür.
Ama biliyoruz ki 150 bin akademisyenimiz içinde bu tür düşünce içerisinde olanlar 3-5 bini geçmez. Fakat sütün içindeki kıl misali, sayıları az da olsa bu kişilerin üniversitelerde sergiledikleri bu tutum en çok da bu kurumlara zarar veriyor."

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 08:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48