Erdoğan: Sınırlı operasyon tatmin etmez

Başbakan Erdoğan, "Suriye'ye yapılacak sınırlı operasyon bizi tatmin etmez. Kosova'daki gibi olmalı" dedi.

Erdoğan: Sınırlı operasyon tatmin etmez

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Tezkereye şu anda ihtiyacımız yok. 4 Ekim'e kadar. Şu andaki süreç Meclis zaten tatilde. Olağanüstü toplantıya gerek olur mu olmaz mı? Bunu Sayın Cumhurbaşkanımızla da görüşürüz. Meclisin kapalı olduğu dönemde Cumhurbaşkanımızın yetkisi var" dedi.

Başbakan Erdoğan, bütün arzularının ölümün ve kanın bir an önce durması olduğuna dikkati çekerek, "Suriye'yi bu bataklığa çekenler bir an önce bu işi aslında diplomasi yoluyla çözsün ama biz 8 ay buna gayret ettik. 8 ay bundan bir netice alamadık. Ondan sonraki süreçte biz yine gerek Rusya ile gerek İran'la bu tür çalışmalarımız oldu. Gene netice alamadık. Aynı şeyi Batı da yaptı" diye konuştu.

Erdoğan, "Yüz bini aşan insan öldürüldü burada. Ben aslında kimyasal silah sebebi ile ölenlerden dolayı böyle bir adımın atılmasını zayıf buluyorum. Çünkü olaya bir sebep netice ilişkisi olarak bakıyorum. Olay insanların ölümüyse bu insan ha kimyasal silahla öldürülmüş ha tankla topla veyahutta ne bileyim uçaklardan gönderilen bombalarla öldürülmüş, sonunda yüz bini aşkın insan ölüyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Doğrusu ben insanlığın dünyanın Suriye yaklaşımını, insanların katledilmesi noktasında, toplu katliamı noktasında anlamakta zorlanıyorum. Mısır olaylarında da demokrasi noktasında özellikle anlamakta zorlanıyorum. Batı hala örneğin ona darbe diyememiştir. Hala müdahale demektedir" dedi.

Başbakan Erdoğan, "(Batı) demokrasiye çok farklı tanımlar getirmektedir. 'Demokrasi her zaman sandık değildir' gibi yaklaşımlar siyasi literatürde benim görmediğim, okumadığım yaklaşımlardır. Nerede yazıyorsa bunları bir okumak lazım" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 22:05
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü Balkaş
Şükrü Balkaş - 8 yıl Önce

Sandık demokrasinin olmazsa olmazıdır,ama demokrasi sandıkta ibaret değildir,başbakan bu zamana kadar bunu okumamış görmemiş olabilir,ama bu onun okumadığı görmediği bir şey bir yerde yazmıyor olsa bile,böyle bir şey yoktur anlamına gelmez.

banner39