banner39

Erdoğan: Süreç bir al-ver süreci değildir

Başbakan Erdoğan, "Süreç bir al-ver süreci değildir. Terör artık bitme noktasına gelmiştir" dedi.

Politika 29.04.2013, 20:59 29.04.2013, 20:59
Erdoğan: Süreç bir al-ver süreci değildir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan,  "Millete Hizmet Yolunda" konuşmasında Nisan ayının Türk milleti için taşıdığı öneme de dikkat çekti ve birlik mesajları verdi.

Erdoğan, konuşmasına Kutlu Doğum Haftası’nı ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başladı.

ATATÜRK MECLİS'İN AÇILIŞINDA KUR'AN OKUTMUŞTU

Başbakan Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti: “Allah’a hamdolsun, bu yıl da, Hazreti Peygamberin doğum yıldönümüne vasıl olduk ve milletçe, büyük bir huşu içinde, edep ve hürmet içinde, Peygamberimizi Salât ve selamlarla yâd ettik.

Gazi Mustafa Kemal, Meclis’in açılması vesilesiyle, 2 gün boyunca, tüm illerde Kur’an-ı Kerim’in hatmedilmesini, yani baştan sona okunmasını, 23 Nisan Cuma günü hatim dualarının yapılmasını, mevlitler okutulmasını, minarelerden de Salâvatı Şerifeler getirilerek, Meclis’in açılışının kutlanmasını emrediyor.

23 Nisan 1920’de ise, Ankara’da, Hacı Bayram Veli Camii’nde Cuma namazı kılınıyor, Kur’an-ı Kerim okunuyor, sonra Sancak ve Peygamberimizin Sakal-ı Şerifi alınıyor, Ankara’da, Ulus semtinde bulunan ilk Meclis binasına gidiliyor."

"Bu ülkede hepimiz aynı acıları yaşadık" diyen Başbakan Erdoğan, milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

TERÖR ARTIK BİTME NOKTASINA GELMİŞTİR

Başbakan, “Hepimizin acıları aynıydı, hepimizin yaraları aynıydı, bize acı yaşatan, bizim yüreğimizde yaralar açan zihniyet hep aynıydı. Biz, 76 milyon, hepimiz büyük bir milletin fertleriyiz.

Şunu çok büyük bir memnuniyetle ifade etmeliyim ki, bize çok büyük acılar yaşatan, bizi karamsarlığa, bizi milletçe umutsuzluğa sevk eden, evlatlarımıza olduğu kadar, aşımıza, ekmeğimize musallat olan terör, artık bitme noktasına gelmiştir.

İçinden geçtiğimiz süreç, bir al-ver süreci değildir. İçinden geçtiğimiz süreç, bir galibiyet, mağlubiyet süreci değildir.

Bu süreçte birlikte Cumhuriyetimiz daha da güçlenecektir.” dedi.

 

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?