banner39

Erdoğan: 'Süreç'te sınırların zorlandığı anlar oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çözüm Süreci'nde sınırların zorlandığı, sabırların zorlandığı pek çok durumla karşılaştıklarını belirterek "Buna rağmen sağduyuyla, soğukkanlılıkla, itidalle, sabırla meseleyi bugüne kadar getirdik" diye konuştu

Politika 21.02.2015, 15:21 21.02.2015, 15:23
Erdoğan: 'Süreç'te sınırların zorlandığı anlar oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da düzenlenen açılış törenindeki konuşmasında "Biz bugüne kadar Çözüm Süreci'nde üzerimize düşenleri, bihakkı yerine getirdik, yaptık, yapıyoruz. Ama herkesin aynı sorumlulukta hareket ettiğini söyleyebilmem mümkün değil. Buna rağmen sağduyuyla, soğukkanlılıkla, itidalle, sabırla meseleyi bugüne kadar getirdik. Gerçekten sınırların zorlandığı, sabırların zorlandığı pek çok durumla karşılaştık." dedi.

Konuşmasında bir kez daha başkanlık sisteminin gerekliliklerinden söz eden Erdoğan şöyle konuştu: Başkanlık sisteminde istikrar var, güven var. Başkanlık sisteminde kabus ortamını yakalayamayacaklar. Yıllarca milletin ağlaması pahasına bunların yüzü güldü. Şimdi millet gülerken bunlar ağlıyorsa inanın yapılan iş milletin menfaatine demektir. Ben böyle bakıyorum. Demek ki doğru yoldayız. Milletin yararına bir adım atılıyor.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?