Erdoğan: TIR baskınını izlediğimde çılgına döndüm

Başbakan Erdoğan, Adana'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin "Bunları izlediğim zaman bir Başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yapan kim olursa olsun haindir" dedi.

Erdoğan: TIR baskınını izlediğimde çılgına döndüm

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Adana ve ilçelerindeki vatandaşları selamlayarak başladı.

Geçen yıl Reyhanlı'da sivillere yönelik alçakça bir saldırı düzenlendiğini belirten Erdoğan, "Orada maalesef 53 kardeşimizi Hakk'a uğurladık. Ne oldu biliyor musunuz? Emniyet güçlerimiz, istihbarat birimlerimiz olayı araştırdı, aydınlattı, zanlıları yakaladı. Ortaya ne çıktı? Bu saldırıyı yapanların CHP heyetini zalim Esed'e götüren kişiler olduğu ortaya çıktı. Bu saldırıya bazı CHP'lilerinin, CHP'nin bazı yandaş medyasının, bazı milletvekili yakınlarının karıştığı anlaşıldı" dedi.

Aradan yaklaşık 1 sene geçtiğini, CHP'nin hala bununla ilgili bir açıklama yapamadığını, iddialara cevap veremediğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Hemen arkasından devlet düşmanı, millet düşmanı, eli kanlı bir terör örgütü hem partimize hem polisimize terörist saldırılarda bulundu. CHP işte bu örgüte sahip çıktı. Şimdi şuraya dikkatinizi çekiyorum, önceki gün İstanbul'da sokak eylemlerinde Giresun'un Alucrasında Burak Can isimli bir kardeşimizi şehit ettiler. Ne oldu? Bu eli kanlı örgüt çıktı, 'Bu eylemi biz yaptık' diye açıklamada bulundu. Bu aşağılık olayı, bu adice olayı bunlar üstlendiler. Çok ilginç, bu örgüt çıkıp 'Bu cinayeti ben işledim' diyor ama bundan saatler sonra CHP'nin o başındaki genel müdür var ya o adeta bu örgütü korurcasına, kollarcasına, örgütü saklarcasına 'Kimin ateş ettiği belli değil' diyor ve utanmadan, sıkılmadan daha sonra da babasını arayıp başsağlığı diliyor. Aynı şekilde CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı çıkıyor, soru önergesi veriyor. Örgütü temize çıkarmaya, suçu başka yerlere atmaya çalışıyor. Oyunu görüyor musun Adana?"

"CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, Allah aşkına, bu CHP'ye gidip de nasıl oy vereceksiniz?" diyen Erdoğan, "Bu CHP'nin artık gözü dönmüş, bu CHP artık tamamen şirazeden çıkmış, sandıkta başarısız olan CHP artık devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerini koruyup kollar hale gelmiş. Bu ne büyük sorumsuzluktur, CHP içinde hiç mi sağduyulu vekil yok, CHP içinde hiç mi sağduyulu yönetici yok. Bu tehlikeli gidişe CHP içinde 'dur' diyecek hiç mi yürekli bir kişi yok" ifadesini kullandı.

Geçen ay MİT'in tırlarının Adana'da durdurulduğunu anımsatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Adeta suçluymuş gibi, düşmanmış gibi tırları durdurdular. MİT mensubu yüzbaşımızı, üstteğmenimizi darp ettiler. Suriye'de Bayır Bucak Türkmenlerine yardım götüren tırlarımıza düşmanca haince muamele yaptılar. Tabii ben bunları izlediğim zaman, gerçekten bir Başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yapan kim olursa olsun, orada bizim o tırlarımızı durduran kim olursa olsun bir şeyi bilmemiz lazım, bunlar haindir. Çünkü sana 'Milli İstihbarat'ın elemanıyım' diyecek, sen onları kelepçeleyeceksin, yere yatıracaksın üzerine tekmeyle basacaksın ve vuracaksın. 10 kişi, 15 kişi üzerine çullanıyor. Yahu bunlar terör örgütünün elemanı mı? Ve bir de pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Ahlaksızlar, bir de böyle hem zulmediyor hem sırıtıyor. Ve oraya gelen savcı, bu savcı paralel yapı.
Biz bunlara müdahale edince CHP rahatsız olmuş, MHP rahatsız olmuş, hepsi de yanına toplandılar. Yahu MİT kimin, Bayır Bucak Türkmenleri kimin? Hani milliyetçiydiniz, Bayır Bucak Türkmenlerine yardım gönderilsin diye bize haber gönderen de siz değil miydiniz ey MHP'liler? Biz o kardeşlerimizi CHP'ye, MHP'ye rağmen korumaya devam edeceğiz. Bu milliyetçiyiz diyenlere rağmen, devam edeceğiz.''

"17 ARALIK İYİ OLDU"

Yola çıkarken tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan dediklerini anımsatan Erdoğan, paralel yapıya, paralel devlete asla müsamaha olmadığını vurguladı. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bunlar çökecek, çökecek. Bunların inlerine giriyoruz, inlerine. Allah'a hamdolsun 17 Aralık iyi ki oldu, 25 Aralık iyi ki oldu. Bunların bütün yüzleri, her şey ortaya çıktı. Şimdi bütün ekiplerimizle her şeyimizle biz de bunları izliyoruz, kovalıyoruz, gereğini de vakti geldiği anda da yapacağız. Hiç bu işin affı yok çünkü biz bu ülkeyi sokakta bulmadık, vandallara, sokak eylemlerine, kasetlere, montajlara bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Adana bunu iyi bilin. Sizlerden ben 30 Mart'ta bu oyunu bozmanızı istiyorum. Bu kirli ittifaka, bu şer ittifakına bir şamar vurmanızı istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 17:49
banner53
YORUM EKLE

banner39