Erdoğan: Yolun medeniyet olduğunu bilmiyorlar

Başbakan Erdoğan, "Orman isteyenler için ormanlar bol. Ama şunu bilmiyor, yol medeniyettir" dedi.

Erdoğan: Yolun medeniyet olduğunu bilmiyorlar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, 2014 Mart'ta yapılacak seçimlere 6,5 ay kaldığını belirterek, bugüne kadar AK Parti teşkilatı olarak her seçimde sandıklar kapatıldıktan sonra bir sonraki seçimin hazırlıklarına başlayan, her an seçimlere hazırlıklı bir parti olduklarını ifade etti.

Erdoğan, "Biz uzun soluklu bir maratonun yolcularıyız ve yine her zaman ifade ettiğim gibi Aşık Veysel'in diliyle 'uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece' ve gideceğiz gündüz gece" ifadelerini kullandı.

"BİZ YERALTINDA ÇOK ÇALIŞAN BİR TEŞKİLATIZ"

2014 seçimlerine de son derece hazırlıklı gireceklerini anlatan Erdoğan, Türkiye'nin 81 vilayetinde, her ilçesinde, her beldesinde, köyünde, mezrasında, yaylasında eserleri, hizmetleri, yatırımları bulunduğuna işaret etti.

Bunun da ötesi ülkenin 780 bin kilometrekaresinde 76 milyonun her biri için hayata geçirdikleri ve devam eden projeleri olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, başlayacakları projeler de bulunduğunu belirtti.

Erdoğan, 2014 Mart seçimlerine iki önemli enstrümanla girdiklerini dile getirerek, "Bunun birincisi yaptıklarımızla giriyoruz, ikincisi de başlayıp devam eden ve başlayacak projelerimizle giriyoruz" dedi.

"Biz yeraltında çok çalışan bir teşkilatız" ifadesini kullanan Erdoğan, "Bunu niye söylüyorum? Yani altyapı hizmetlerini ileri derecede yapan bir teşkilatız. Bir yerel yönetim iktidarına sahibiz. İnsanoğlu yerin altında yapılanı görmez, hep yerin üstünde yapılana bakar. Anlatmamız lazım. Bunları vatandaşın bilmesi lazım" diye konuştu.

"YOL MEDENİYETTİR"

"İşte yaşadığımız Taksim olaylarını görüyorsunuz" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sadece Taksim'de kalıyor mu olay? Yok. Çok enteresan bugün bir pankart gördüm. Nereye gidiyordum? Gittiğim yer, 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alan üzerinde, yaklaşık 3 bin 500 yatak kapasiteli bir hastane, şehir hastanesinin temel atma törenine gidiyordum. Pankart şu, 'Yol istemiyoruz, orman istiyoruz' Böyle bir pankart olur mu? Bunu düşünebiliyor musunuz, üniversite gençliği bu pankartı asıyor. Orman isteyenler için ormanlar bol. Ama şunu bilmiyor, yol medeniyettir. Yolu olmayanın, suyu olmayanın, medeniyeti konuşması mümkün mü? Yol olmazsa üniversiteye bile gidemez, o yol sebebiyle üniversiteye gidiyorsun. Ormansa sizleri ormanlara gönderelim, gidin ormanlarda yaşayın ama hiç olmazsa şehirlerdeki halkı rahatsız etmeyin.

"UYANIK VE DİKKATLİ OLACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, "Süt bembeyazdır ama zerre kadar bir pislik, nokta olarak sütün içine düşerse o süt temizliğini, beyazlığını, saflığını kaybeder. Siz aylarca, yıllarca süt gibi temiz, süt kadar beyaz eserler üretirsiniz ama bir kaç vandal, bir kaç barbar çıkar o sütün saflığını, temizliğini, güzelliğini kirletmeye çalışır. İşte onun için uyanık, dikkatli olacağız" şeklinde konuştu.

"Bizim için menzil önce Allah'ın sonra milletin takdirindedir" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, "Bizler Yunus olacak, milleti Taptuk Emre olarak göreceğiz. Sebatla, sadakatle, sabırla her ne iş yapıyorsak en mükemmel şekilde yapacak ve onu milletin dergahına ulaştıracağız" dedi.

HİZMET YOLUNDA KÜSMEK GİBİ BİR TAVRI TANIMADIK

Başbakan Erdoğan, "Millete hizmet yolunda biz, kırılmak, darılmak, küsmek gibi bir tavrı bugüne kadar tanımadık, Allah'ın izniyle bugünden sonra da yanımıza yaklaştırmayız" ifadelerini kullanarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir görev değişimi durumunda, tıpkı Yunus Emre gibi hiç yüksünmeden, darılmadan, kırılmadan bunun bir bayrak yarışı olduğu bilinciyle hizmete devam edeceğinize ben yürekten inanıyorum. Millete hizmet etmenin, hizmet üretiminin sayısız yolu, yöntemi, metodu var. Hele hele siyasete soyunmuş bir insanın hizmet etmek için yolu sadece bir teşkilat başkanlığı, belediye başkanlığı, milletvekilliği, belediye meclis üyeliği, il genel meclisi üyeliği değildir. Oralarda da hizmet var."

MİLLİ İRADENİN ÜZERİNDE BİR GÜÇ YOK

Başbakan Erdoğan, "Milli iradenin üzerinde bir güç olmadığını, mart ayında sarsılmaz şekilde tarihimize inşallah nakşedeceğiz. Türkiye'ye manşetlerin değil, sokakların değil, meydanların değil, elitlerin ve sermayenin değil, sadece ve sadece milletin rota çizebileceğini mart ayında tekrar ilan edeceğiz" dedi.

Bürokratik oligarşinin Türkiye'ye istikamet çizdiği günlerin artık geride kaldığını kaydeden Erdoğan, "Önümüzdeki seçimlerde çok daha güçlü bir şekilde ilan edeceğiz. Bunu hep beraber yapacağız. Sandık dışında, seçim dışında yolların Türkiye'de tedavülden tamamen kalktığını 30 Mart'ta bir kez daha hep birlikte ilan edeceğiz" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"Onbir yıl içinde 27 Mayıs ruhunu, 12 Eylül ve 28 Şubat ruhunu diriltmek için çok kirli senaryolar bu ülkede uygulanmak istendi. Hepsine biz göğüs gerdik, her senaryoyu boşa çıkardık, her tuzağı bozduk. Şu anda 27 Mayıs ruhunu yaşatmak, sandığı ve milli iradeyi yok saymak için yazılan senaryoyu, kurulan tuzağı da hamd olsun bozduk."

KİM BOZUYORSA KAMU DÜZENİNİ, BUNLAR ÇAPILCUDUR

Başbakan Erdoğan, "Eğer Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı eşini Çankaya'ya çıkaramıyorsa, Çankaya'ya götüremiyorsa, bakanları eşleriyle beraber Çankaya'ya çıkamıyorsa, eşini Çankaya'ya götüremiyorsa burada bir su kaçağı var demektir. Demokrasi burada yara almış demektir" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bizim bütün derdimiz başı açık başı kapalı, tüm kardeşlerimiz el ele dolaşsın, omuz omuza dolaşsın. İşte AK Parti çatısı baş örtülüsüyle başı açığıyla bunun en güzel örneğini vermiştir."

"Kim bozuyorsa kamu düzenini bunlar çapulcudur. Kaldı ki Dersim'de normal vatandaşa 'çapulcu' demek suretiyle o insanlar öldürüldü. CHP o günden bugüne özür dilemedi" diyen Başbakan Erdoğan, "Sandıktan çıkan irade bizim için en önemli ölçüdür. Meydanlar değil, manşetler değil, yangın yerine çevrilen, kırılan, dökülen sokaklar değil, altını çizerek söylüyorum sandıktır" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Biz milletin içinden gelen bir kadroyuz. Biz uzaydan gelmedik. O seçkinci kadrolar değiliz. Biz milletin partisiyiz. Milletin istikamet çizdiği bir partiyiz" ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 21:27
banner53
YORUM EKLE

banner39