banner39

Erdoğan'dan CHP'ye ağır eleştiriler

Başbakan Erdoğan, kendilerini zorbalıkla, faşizmle ve Hitler rejimiyle suçlayan CHP'lilere 1930'lu yıllardaki gazete manşetleriyle cevap verdi

Politika 03.04.2012, 12:57 03.04.2012, 13:11
Erdoğan'dan CHP'ye ağır eleştiriler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında CHP'ye çok ağır yüklendi. Erdoğan, yeni eğitim sistemi yasası sürecindeki tavrı nedeniyle CHP'yi 1930'lu yılların manşetleriyle vurdu.

"EZAN'UN ÖZÜNE DÖNDÜRÜLMESİ GİBİ"

4+4+4 düzenlemesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Başbakan şunları kaydetti: "1950'de Adnan Menderes ve arkadaşlarının ezanı aslına döndürmeleri ne kadar muhteşemse, cuma günü sizin yaptığınız düzenleme de en az o kadar önemlidir. Statükoya, CHP'ye gereken cevabı bir kez daha verdiğiniz için hepinizi kutluyorum. CHP'nin yeni Genel Başkanı iki yıl boyunca her yolu mübah gören bir potilika izledi. 27 Mayıs'la yüzleşiyormuş gibi yaptı, 28 Şubat'ı eleştiriyormuş gibi yaptı. CHP'nin geçmişiyle 'gurur duyuyorum' dedi. Kılıçdaroğlu'nun kendi tarihiyle yüzleşme çabasının ne kadar samimiyetsiz olduğu ortaya çıkmıştır. Kesintisiz eğitimi, 28 Şubat'ı savunarak özüne döndü. Kesintisiz eğitimi şiddet kullanarak engellemeye çalışan CHP'nin yüzündeki değişim maskesi yere düşmüş tuzla buz olmuştur. CHP statükoya sıkı sıkıya sarılan bir parti olduğunu gösterdi.MİSLİYLE İADE EDİYORUM
CHP'nin lideri ve sözcüleri 'kafasının içinde beyin taşımayanlar, cahil adam' dediler. 'Genel Kurul'a silahla gireriz' dediler. Çok daha küstahlaştılar. 'Siz Müslüman olmayı önce Allah'a sonra CHP'ye borçlusunuz' dediler. Bu dili, hakaretleri onlara misliyle iade ediyorum. Kendi ülkesinin başbakanına cahil diyen, Fransa Cumhurbaşkanı'na methiye düzen CHP Genel Başkanı'nı önce Allah'a sonra da CHP seçmenine havale ediyorum. Kılıçdaroğlu, sen 'kafasının içinde beyin yok' sözünü seloteyp fırlatan grup başkanvekiline söyle. Bize Hitler benzetmesini defalarca yaptı. Şimde ben ona ibretlik bir vesika göstereceğim. 1939 tarihli bir kararname. Alman devlet reisi Hitler'in 50. senesi nedeniyle yapılacak merasime hükümet adına Ali Fuat Cebesoy'un reisliğinde Genelkurmay 2. Başkanı Asım Gündüz, Falih Rıfkı Atay'dan bir heyet gönderilmesi 11.04.1939 tarihinde onanmıştır. İmza Reisi Cumhur İsmet İnönü. İmza Hasan Ali Yücel. İmza Ali Çetinkaya, nam-ı diğer 'Kel Ali'. O dönemden iki gazete gösteriyorum. Başlık 'Milli şefimizle Führer arasında samimi tebrikler' Bundan daha önemli delil olur mu? Gazete malum Cumhuriyet. Kemalist Türkiye'den faşist İtalya'ya selam. Altında İnönü'nün İtalya'ya gideceği yazıyor. İşte CHP budur. CHP Genel Başkanı Hitler sevdalısı arıyorsa gitsin gurur duyduğu CHP tarihine baksın orada bulur.

BU SULAR SİZİN BOYUNUZU AŞAR

Bize oyalı kılıf içindeki Kur'an-ı Kerim'den bahsediyor. Kılıçdaroğlu, bir süs eşyası değil, o bir ilham kaynağıdır. Öyle güzel kılıflarda süsleyerek vitrine koyulacak bir obje değildir. Sana bu aklı kim veriyorsa bunları iyi seç. Bu sular sizin boyunuzu aşar, boğulursunuz. Birileri sizin kulağınıza politika malzemesi yapmak için Sıffin savaşını fısıldamış. İki taraf da Sahabe-i Kiram orada.

GÖYA ÖĞRETMEN KİTLESİ

Bu millet sizin devrinizde Kur'an'ı küplere sakladı. CHP 1940'larda bü ülkenin dinini öğrenmesini engelledi. Menderes gümbür gümbür geldiyse bundan dolayı geldi. Göya öğretmen kitlesi, üç gün boyunca Ankara'yı savaş alanına çevirmek istediler. CHP ve BDP'li vekiller bunlara destek verdi. Onlar sokakta cam-çerçeve kırarken, vekiller milletin iradesini tecelli ettirdi."

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?