banner39

Erdoğan'dan CHP'ye yemin göndermesi

Başbakan Erdoğan, yemin kriziyle ilgili olarak, "Onları (CHP'yi) bu duruma biz düşürmedik. Kendi düştükleri kuyudan kendileri çıkacak' diye konuştu

Politika 07.07.2011, 18:15 07.07.2011, 22:43
Erdoğan'dan CHP'ye yemin göndermesi

 Dünya Bülteni / ANKARA - Okan Haksever

Başbakan Erdoğan, yemin kriziyle ilgili olarak, "Onları (CHP'yi) bu duruma biz düşürmedik. Kendi düştükleri kuyudan kendileri çıkacak. Meclis'e gelip yemin edecekler" dedi

AK Parti Grubu, Meclis yöneticilerini seçmek için toplandı. TBMM'de Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında basına kapalı olarak yapılan toplantıda, Sadık Yakut ve Mehmet Sağlam TBMM Başkanvekili seçildi.

Ayrıca, Salim Uslu ve Mustafa Kabakçı İdare Amiri seçilirken, katip üyeliklere genç milletvekilleri seçildi. Bayram Özçelik, Özlem Yemişçi, Fatih Şahin, Bilal Macit ve Mine Lök Beyaz Başkanlık Divanı'nda Katip Üye olarak yer alacak.

Alınan bilgilere göre toplantıda kısa bir konuşma yapan Erdoğan, CHP'nin tutuklu milletvekillerinin cezaevinden salıverilmemeleri nedeniyle "yemin etmeme" kararı alması ve sonrasında yaşananlara değindi. Erdoğan, "Onları (CHP'yi) bu duruma biz düşürmedik. Bir kuyuya düştüler; debelendikçe batıyorlar. Parti içinden birileri de aşağı çekiyor. Kendi düştükleri kuyudan kendileri çıkacak. Meclis'e gelip yemin edecekler" dedi.

AK Parti Grubu'nun basına kapalı toplantısında konuşan Erdoğan, yemin krizi konusunda CHP'ye yüklendi. Alınan bilgilere göre Erdoğan, "Onları bu duruma biz düşürmedik. Bir kuyuya düştüler; debelendikçe batıyorlar. Parti içinden birileri de aşağı çekiyor. Kendi düştükleri kuyudan kendileri çıkacak. Meclis'e gelip yemin edecekler" diye konuştu.

Erdoğan'ın bu sözleri "CHP yönetiminde, Kılıçdaroğlu'nun başarısızlığını isteyen Baykal veya Önder Sav ajanları mı var?" sorusunu gündeme getirdi.

BAKAN OLAMAYANLAR ÜZÜLMESİN

Erdoğan, bakanlık bekleyen ancak, umduğunu bulamayan milletvekillerine de şöyle seslendi : "Kimse üzülmesin. Aslonan milletvekilliğidir. Bakanlık geçicidir. Performansı iyi olmayan bazı arkadaşları değiştirdim. İlerde yine değişiklik yaparım."

BAKAN YAPMADIĞI İSİMLERİ KOMİSYON BAŞKANI YAPIYOR

Bazı komisyonlarda geçtiğimiz dönemki isimler devam edecek Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ile Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu görevlerine devam edecek. Diğer Komisyon Başkanı olacak isimler ise şöyle:Plan-Bütçe Komisyonu Başkanı Sait Açba (Afyon), Dilekçe Komisyonu Başkanı Mehmet Daniş(Çanakkale), İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün (Sakarya)

Kulislerde eski Vali Muammer Güler'in İçişleri, Emniyet eski Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AB eski Genel Sekreteri Volkan Bozkır veya Karaman milletvekili Lütfi Elvan'ın da Dışişleri Komisyon Başkanlığı'na gelmesi bekleniyor. Başbakan Erdoğan'ın eski Başdanışmanı Nabi Avcı da Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı'nı yürütecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?