Erdoğan'dan 'dava arkadaşlığı' vurgusu

Başbakan Erdoğan, Bülent Arınç ile kendisi arasındaki mesele ilgili olarak, "Dava arkadaşlığının kardeşlik hukukunun gereği olarak biz meselelerimizi aramızda konuşur ve çözüme kavuştururuz" dedi.

Erdoğan'dan 'dava arkadaşlığı' vurgusu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kardeşlik hukuku üzerinde durdu.

Başbakan Erdoğan "Dava arkadaşlığının kardeşlik hukukunun gereği olarak biz meselelerimizi aramızda konuşur ve çözüme kavuştururuz. AK Parti'yi, milletin teveccühünü kazanarak yenmekten umudunu kesenler, pusuya yatmış, farklı beklentilerin peşine düşmüş durumda. Kimse kusura bakmasın bu zavallılıktır. AK Parti hiçbir zaman bunların temennilerine fırsat tanımayacaktır. Bu hareket, dava, parti içindeki hiçbir kardeşim pusuda bekleyen bu zavallılara ümit vermeyecektir" dedi.

"VALİLERİMİZİ KOLAY KOLAY YEDİRMEYİZ"

Başbakan Erdoğan, Adana Valisi Çoş'un sözlerine ilişkin, "Arkadaşımızın oradaki tavrını doğru bulmuyorum. Ancak arkadaşımıza yapılan oradaki tavırları niçin medya eleştirmez? Ben oradaki o ifadeyi tabii ki doğru bulmuyorum. Bunun için İçişleri Bakanı'na gerekli talimatı verdim. Gerekli incelemeyi yapacaklar. Ama kusura bakmasınlar bu tür provakatif eylemlere de biz valilerimizi kolay kolay yedirmeyiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 13:23
banner53
YORUM EKLE

banner39