banner39

Erdoğan'dan Demirel'e 'koyun' göndermesi

Başbakan Erdoğan, Çözüm Süreci'ne karşı çıkanları eleştirerek, "Eskiden lakabı çoban olanlar şimdi İşçi Partisi'ne koyun oldular" dedi

Politika 29.04.2013, 13:45 29.04.2013, 13:49
Erdoğan'dan Demirel'e 'koyun' göndermesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen konferansında yaptığı konuşmada Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e de göndermelerde bulunarak "Dün lakabı çoban olanlar bugün İşçi Partisi'ne koyun oldular" dedi.

Erdoğan, Çözüm Süreci'ne karşı duran muhalefet partilerini eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi:

"Şu anda, çözüm sürecinde, aynı blok, aynı cephe, birkaç eksiğiyle, fazlasıyla, yine tespih taneleri gibi AK Parti'nin karşısına dizildiler. CHP, MHP, Türkiye Komünist Partisi, emekli siyasetçiler, milletin defterini dürdüğü siyasetçiler, sandığa gömülüp oradan çıkamayan siyasetçiler, dikkatinizi çekiyorum, İşçi Partisi'nin önderliğinde, yeniden kucaklaştılar. Dün lakabı 'çoban' olanlar, şimdi İşçi Partisi'nin koyunu oldular. Güya ulusalcı CHP, İşçi Partisi'nin piyonu oldu. Güya milliyetçi MHP, İşçi Partisi'nin yedeği haline geldi.

MHP'nin, terör örgütüne akıldanelik yapan İşçi Partisi'yle nasıl kucak kucağa olduğunu benim MHP'li kardeşlerim çok net olarak görüyorlar. Şu anda şehirlerde, bir avuç çapulcunun, Akil İnsanlar Heyeti'ne karşı gerçekleştirdiği eylemleri, İşçi Partisi ile bir avuç sözde MHP'linin yan yana yaptığını benim milletim de MHP'ye gönül vermiş kardeşim de görüyor.

İşçi Partisi'nin şu anda Silivri'deki lideri (Doğu Perinçek), 1990'lı yıllarda Beka Vadisi'ne gitti, terör örgütü liderleriyle sarmaş dolaş fotoğraflar çektirdi. MHP, CHP, İşçi Partisi, ortak eylemlerinde bir zahmet o fotoğrafları da kullansınlar da kimin ne olduğunu millet daha iyi görsün."

Süleyman Demirel'in, siyasette aktif olduğu yıllarda, lakaplarından biri de "Çoban Sülo"ydu.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?