banner39

Erdoğan'dan Güneydoğlu vekillere talimat

Başbakan Erdoğan Güneydoğlu milletvekillerinden BDP'nin halka hizmeti engelleyen PKK'nın uzantısı olduğunu anlatmalarını istedi

Politika 13.12.2012, 17:05 13.12.2012, 17:55
Erdoğan'dan Güneydoğlu vekillere talimat

Furkan Sezgin/ Dünya Bülteni

AK Parti milletvekilleri, il teşkilatları değerlendirme ve istişare toplantısı partinin genel merkezinde yapıldı. Toplantıya Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinin milletvekilleri katıldı.

Toplantıda konuşulan konuların başında dokunulmazlıkları kaldırılması planlanan BDP'li milletvekilleri geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Güneydoğulu milletvekillerinin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Milletvekillerine, konuyu halka tüm açıklığıyla anlatmaları gerektiğini belirten Erdoğan, BDP'nin halka hizmet götürülmesini engelleyen örgütün uzantısı olduğunu, bu konunun halka anlatılması gerektiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, "Onlar, halka hizmet etmesini engelleyip, okullara bomba atarken, biz bölgeye 30 milyarlık yatırım yaptık. Bunu halka iyi anlatın" dedi.

Milletvekillerinden tüm vatandaşlarla tek tek konuşmalarını isteyen Erdoğan, PKK'nın dinle diyanetle ilgileri olmadığının halka açıklanması gerektiğini, halkın bunların Zerdüşt olduğunu bilmeye hakı olduğunu söyledi.

BDP'li vekillerden yüz kızartıcı suç işleyenlerin milletvekili olarak yargılanacaklarını hatırlatan Erdoğan, ceza alanların cezasının ise milletvekilliği bittikten sonra infaz edileceğini belirterek "Kimseyi meclisten atmıyoruz, halka bunları anlatın. Halkın bu konudaki şüphelerini giderin." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?