banner39

Erdoğan'dan ODTÜ tepkisi: Yazıklar olsun!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan DEİK Genel Kurulu'nda düzenlenen toplantıda ODTÜ'deki olaylarla ilgili konuştu.

Politika 22.12.2012, 12:05 22.12.2012, 13:49
Erdoğan'dan ODTÜ tepkisi: Yazıklar olsun!

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK)'nun Genel Kurulu toplantısında konuştu. Erdoğan buradaki konuşmasında ODTÜ'de meydana gelen olaylardan sonra bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere tepki gösterdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Dört gün önce dinamik mühendislerimizin ürettiği gözlem uydusunu uzaya fırlattık. Göktürk'ten ilk sinyali aldık. Ocak'ta ilk görüntüyü alacağız. Malum muhalafet tarafı malum statiko kendisini gösterdi. Bizim oraya geleceğimizi duyan bir kısmı o üniversitenin öğrencileri, bazıları dışarıdan gelen terör gruplarının içinde dolan terör grupları sırtındaki çantalarda molotoftan tutun, taşlara kadar her şey var.

KİMSE BUNLAR NASIL ÖĞRENCİ DEMİYOR

ODTÜ'de şiddete dayalı protesto yapıldı. Bu tablo karşısında polisle çatışma başlıyor. Medyada Göktürk'ten çok bu öğrencilerin şiddete dayalı protestonun yankıları yer buldu. Kimse bunlar nasıl öğrenci demiyor. İlk defa uzaya uydu gönderiyorum. Eğer sen kaliteli öğrenciler yetiştirdiysen yönetim biz bu heyecanı yaşamak istiyoruz. Hepsi toplanıyorlar lastik yakmak falan. Böyle bir protestoya  engel olamazmışız. Kusura bakmayın biz de öğrencilik yaptık, taşla sopayla öğrencilik yapmadık. Biz hayırlı bir gençlik olarak yetiştik. Bu ülke yaşamadığını yaşarken bunu bir protesto olarak nitelendirmek ilimden pay almamış demektir.

YAZIKLAR OLSUN

Bu hocalar öğrencilerini böyle yetiştiriyorsa onlara yazıklar olsun, bize böyle bir hoca lazım değil. Sen bunu yapan ekibi, iktidarı kabul etmeyebilirsin ama işin aslını kabul edeceksin, takdir edeceksin. Bu protestoları şirin göstermek, polisi şiddet yanlısı göstermek, bu öğrencileri masum göstermek adil değildir. Biz herkesin bizim gibi düşünmesini istemiyoruz, dayatmıyoruz.

Herkesin düşünceleri, tarzları, yaşamları farklı olabilir. Bunu kabul ediyorum, herkesin yaşam fikrine saygılıyız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?