banner15

Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne ziyaret

Başbakan Erdoğan, BBP ve DSP ziyaretinden sonra Saadet Partisi'ni de ziyaret etti

Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne ziyaret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi'ni ziyaret etti. Erdoğan, Saadet Partisi Genel Merkezi'nde Genel Başkan Mustafa Kamalak tarafından karşılandı.

Kamalak'ın makamında basına kapalı gerçekleşen görüşme 1saat 30 dakika sürdü. Görüşmede Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin ve Süleyman Soylu ile AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım da yer aldı.

Görüşmenin ardından Kamalak, Başbakan Erdoğan'ı uğurladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Milli Görüş"ün bu zamana kadar Türkiye'ye 4 başbakan, 2 cumhurbaşkanı kazandırdığını belirterek, "İnşallah Milli Görüş, milletimize hizmet etmeye devam edecektir" dedi.

Kamalak, partisini ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı,  makam aracına kadar uğurladı. Erdoğan ve Kamalak, bu sırada gazetecilerin görüşmeye ilişkin sorularını cevapladı.

Herhangi bir açıklama yapmayacağını belirten Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi süreci sebebiyle bugün BBP, DSP ve Saadet Partisi'ni ziyaret ettiğini anımsattı. Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinin Türkiye, millet ve demokrasi için hayırlara vesile olmasını Allah'tan dileyen Erdoğan, basın mensuplarına ziyarete gösterdikleri ilgiden, Kamalak'a da ev sahipliğinden dolayı ayrı ayrı teşekkür etti.

Erdoğan, bir gazetecinin, "Ziyaretler sonrasında nasıl bir izlenimle ayrılıyorsunuz" sorusuna, "Daha sonra açıklarım" cevapını verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak da sözlerine "Sayın Başbakanımızın ilk adresidir bu bina" diyerek başladı. Kamalak'ın bu sözü üzerine Başbakan Erdoğan, "Yok, sonraki adres, bundan öncesi var. Bu binada başlamadı, daha öncesi var" dedi. Bunun üzerine de Kamalak, "Neyse, baba ocağıdır. Bu ocaktan bu zamana kadar tam 4 tane başbakan, 2 tane cumhurbaşkanı çıkmıştır. İnşallah Milli Görüş, milletimize hizmet etmeye devam edecektir" ifadesini kullandı.

"Cumhurbaşkanını halk seçmelidir" tezini Türkiye'de ilk defa ve yegane olarak dile getiren görüşün Milli Görüş olduğunu vurgulayan Kamalak, 1993 yılında İstanbul'da, "Cumhurbaşkanını halk seçmelidir" mitingi yapıldığını anımsattı. Kamalak, "40 yıl sonra da olsa Milli Görüş'ün dediği oluyor. Önümüzdeki seçimlerin aziz milletimize, ülkemize, devletimize ve tüm insanlara hayırlar getirmesini niyaz ediyorum" dedi.

Kamalak, bir gazetecinin, "Bu ocaktan üçüncü cumhurbaşkanı çıkacağını düşünüyor musunuz?" sorusunu ise "Geleceğin ne olacağını bilemeyiz" diye cevapladı.

Başbakan Erdoğan'ı uğurladıktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplamaya devam eden Kamalak, Erdoğan'ın adaylığı konusunda bir sinyal alıp almadığı sorusu üzerine, "Sayın Başbakan adına söz söylememiz doğru olmaz. Yolun sonuna gelindi bir bakıma, başkası adına yorum yapmamız doğru olmaz. Bu sorunun cevabını kanaatimce her bir soran arkadaşımız, sorulandan çok daha iyi biliyor" diye konuştu.

Saadet Partisi'nin cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyeceğini dair soruya karşılık da Kamalak, adayları gördükten, partinin yetkili organ ve kuruluşlarında durum değerlendirmesi yaptıktan, Türkiye için hangi adayın daha faydalı olacağı kanaatine vardıktan sonra o kişiyi destekleyebileceklerini söyledi. 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2014, 08:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48