banner39

Erdoğan'dan Sakık'a: Tabelalarla uğraşmayı bırak

Başbakan Erdoğan, Sakık'a, "Sen tabelalarla uğraşmayı bırak. Sen kaldırırsın yarın başkası gelir daha büyüğünü diker" dedi

Politika 05.06.2014, 11:12 05.06.2014, 12:43
Erdoğan'dan Sakık'a: Tabelalarla uğraşmayı bırak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Ağrı'da yenilenen seçimlerde belediye başkanı seçilen Sırrı Sakık'a tepki gösterdi. Erdoğan, Ağrı'daki Kazım Karabekir ismini kaldıracağını açıklayan Sakık'a, "Sen tabelalarla uğraşmayı bırak. Sen kaldırırsın yarın başkası gelir daha büyüğünü diker" diye tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Dünya Çevre Günü dolayısıyla Rixos Otel'de düzenlediği "Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, Ağrı'nın BDP'li yeni belediye başkanı Sırrı Sakık'ın "Kazım Karabekir ismini sokak tabelasından kaldıracağız" açıklamasını sert bir dille eleştirerek, "Doğu'yu düşmandan kurtaran Kazım Karabekir'in ismi milletimizin gönlüne kalbine kazınmıştır. O tabelanın daha büyüğünü daha görkemlisini millet getirir yarın oraya yeniden diker" dedi.

Diyarbakır Lice'de göstericilerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmalara da değinen Başbakan Erdoğan, "bakın yine bakıyorsunuz polis araçlarını yakıyorlar, deviriyorlar, adeta bunlar için günlük mesai haline geldi bu. Yolları kesiyorlar, işi gücü yok kanal açıyorlar araçlar geçmesin diye. Bunlar terörist mi desek eşkıya mı desek yol kesen mi desek her şey var burada. Destekledikleri siyasi partinin de bunlardan anlayış itibariyle farkı yok" dedi.

"DİYARBAKIR'DAKİ ANNELERE ÇİRKİN İFTİRA"

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: Bugün ülkemizde çözüm süreci milletimizin sahiplenmesi ile yürüyor. Bir yandan ağızlarından çözüm sözünü düşürmeyip bir yandan da çözümü sabote edecek her şeyin içinde yer alanlar aslında kendi kendilerini bitiriyorlar. Kandan çatışmadan beslenenler gıdaları kesilince sağa sola çarpmaya başladılar. İşte Diyarbakır’da oturma eylemi yapan, çocukları kaçırılmış annelere şu çirkin iftirayı yapanlara bakın. Onlar MİT tarafından para vermek suretiyle oraya gelen anneler. Böyle bir hakaret olabilir mi? Cevabı onlar bizzat kendileri verdi. Bu çok çirkin bir şey. Bunlarda her numara var. Takiye var yalan var her şey var. Bunlara karşı benim millletim uyanarak gereken desteği bize vermek suretiyle, onların da inanıyorum ki testisi zaten yolda kırılacaktır.

"GEZİCİLER AĞAÇ KATLİAMI YAPTI"

Bozguncular ne kadar uğraşırsa uğraşsın Türkiye’yi yolundan döndüremeyecektir. Hani böyle Gezicilerin havasına girmek suretiyle 12-13 ağaç söküldü, "Katliam yapıyorlar" diye başlattıkları olayda, yaptıkları çevre katliamını kimsenin unutması mümkün değil. Taksim’de Dolmabahçe’de yaptıkları ağaç katliamı, hepsi ortada. Dozerle nasıl tahrip ettikleri ortadadır. Bunların derdi çevre mevre değil. Bunların adında çevre var. Biz provokasyonların amacını gayet iyi biliyoruz. Bunlar tabi beyhude uğraşıyorlar. Sabırla kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Elinde molotoflarla, çevre için hazırlanmış bütün o kilit taşlarını sökmek suretiyle cam çerçeve indirenler, polisini vatandaşı yakanlar bunlar çevrecilikten bahsedebilir mi? Yaptıkları bu. İşte daha yeni, bakın yine bakıyorsunuz polis araçlarını yakıyorlar, deviriyorlar, adeta bunlar için günlük mesai haline geldi bu. Yolları kesiyorlar, işi gücü yok kanal açıyorlar araçlar geçmesin diye. Bunlar terörist mi desek eşkıya mı desek yol kesen mi desek her şey var burada. Destekledikleri siyasi partinin de bunlardan anlayış itibariyle farkı yok. İnşallah milletimizin hayır duasıyla, hedeflediğimiz zamanda biz o menzile ulaşacağız.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?