banner39

Erdoğan'dan seçim açıklaması: Milletimizin takdiri

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir" denildi. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bir araya gelecekleri belirtiliyor.

Politika 08.06.2015, 12:43 08.06.2015, 13:46
Erdoğan'dan seçim açıklaması: Milletimizin takdiri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2015 Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıklamaları, Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer aldı.

Seçim sonuçlarının Türkiye ve millet için hayırlı olmasını temenni eden Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir. Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir. Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kuruluna, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?