banner39

Erdoğan'dan 'söylem birliği' uyarısı

Partisinin Doğu ve Güneydoğu milletkilleriyle bir araya gelen Başbakan Erdoğan, vekillerden, 'dokunulmazlıklarla ilgili aynı dilin konuşulmasını' istedi.

Politika 14.12.2012, 01:15 14.12.2012, 07:24
Erdoğan'dan 'söylem birliği' uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Güneydoğu milletvekilleri ve teşkilatlarıyla bir araya geldi.

Yaklaşık 4.5 saat süren toplantında, son dönemde siyaset gündemini sıklıkla meşgul eden 'BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması' konusu gündeme geldi.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, bu konuda milletvekillerinin 'aynı dili konuşması gerektiğini' söyleyerek 'söylem birliği içinde olunması' uyarısı yaptı.

Farklı fikirlerin ifade edilmesinin partiyi zor durumda bıraktığını söyleyen Erdoğan, vekillerden 'Kürt sorunu' kavramını telaffuz etmemelerini de istedi.

NTV'nin haberine göre Erdoğan, toplantıda milletvekili ve il başkanlarını da dinledi.

'Uludere' davasını gündeme getiren bazı milletvekilleri, davanın uzamasının kendilerini sıkıntıya soktuğunu; BDP ile PKK'nın da bunu istismar ettiğini belirttiler.

Terörle mücadele edilirken demokratik adımların ihmal edilmemesi gerektiğini kaydeden vekiller, anadilde savunma düzenlemesinin de bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdiler.

Soruşturmanın gizli yürütüldüğünü hatırlatan Erdoğan da konunun istismar edilmesine izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?