Erdoğan'dan TIR'la ilgili ilk yorum: 17 Aralık'ın devamı

Başbakan Erdoğan, Hatay'da savcı tarafından aranmak istenen TIR için, MİT yasasına göre yasal bir durumun söz konusu olduğunu, yargının üzerine vazife olmayan bir işe kalkıştığını söyledi. Erdoğan, arama girişiminin 17 Aralık'ın bir devamı olduğunu söyledi

Erdoğan'dan TIR'la ilgili ilk yorum: 17 Aralık'ın devamı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'dan Suriye'deki Türkmenlere insani yardım götürmek üzereyken, bir ihbar üzerine savcı tarafından aranmak istenen ancak aranmasına müsaade edilmeyen TIR'la ilgili ilk kez yorum yaptı. Erdoğan, olayın 17 Aralık operasyonunun bir devamı olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Dolmabahçe'de bugün gazeteci ve yazarlarla buluştu.

İddiaya göre Başbakan, toplantının basına kapalı bölümünde Hatay'da durdurulan TIR'la ilgili olarak ''Olay, MİT Yasası'nın 26. maddesine göre yasaldır. 17 Aralık'ın devamı. Her ikisi de paralel devletin işi'' dedi.

Erdoğan, ''Yargı üzerine vazife olmayan bir şey yapmaya kalktı. 17 Aralık'ın devamıdır. Her ikisi de paralel devletin işidir'' ifadelerini kullandı.

Toplantı çıkışında bir açıklamada bulunan Dünya Bülteni Yazarı Ali Bulaç, Başbakan'ın TIR olayı ile cemaat olayının birbirine bağlantılı olarak değerlendirdiğini söyledi.

Bulaç, Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık operasyonuna benzer olayların 30 Mart seçimlerine kadar devam edebileceğini aktardığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2014, 15:57
banner53
YORUM EKLE

banner39