banner39

Erdoğan'ı dinleyenler ihanetten yargılanacak

Başbakan Erdoğan, kendi evinin dinlenmesini "casusluk faaliyeti" olarak değerlendirdi. Casusluk faaliyeti içinde olanlar "vatana ihanetten" yargılanıyor

Politika 06.02.2014, 11:39 06.02.2014, 11:46
Erdoğan'ı dinleyenler ihanetten yargılanacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Evinin dinlenmesinin casusluk olduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, "Mesela benim evimin dinlenmesi. bu casusluktur. Bununla ilgili atılması gereken adımlar atıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na çok gizli kaydıyla dosya gönderildi. Ama bu bile basına servis edildi. Başbakanlık Teftiş Kurulu’ndan gizli çıktı, savcılıkta sızdı" dedi.

"YANLIŞ YAPAN GİDİYOR"

Yargıda yanlış yapanlara Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) müdahale ettiğini belirten Erdoğan şöyle konuştu: "Atamaları eleştiriyorlar. 250 bini aşkın polis var. Yanlış yapanlar elbette yer değiştirecek. Zaten yer değiştirmelerin çoğu kendi ili içinde yapıldı. Yargıdaki yanlışlara da HSYK el koydu. Orada da asıl atama listesi sonra gelecek."

"TIR BASKINI PARALEL İŞİ"

Erdoğan, Adana'da Jandarma’nın MİT TIR’larının durdurmasını, paralel devletin askere sızma çabası olarak değerlendirdi. Erdoğan, "Askere sızma gayretleri de var. Adana olayı anlamlıdır. Yere yatırma işlemi de öyle. Polis bölgesinde bunu yapamazsınız. Hatalar, eksikler olabilir ama MİT mensubuyum deyince durması lazım. Durmuyorlar. Sandıkları açıyorlar, medyaya gösteriyorlar. İşte bu paralel devletin işbirliğidir" diye konuştu.

"30 MART DÖNÜM NOKTASI"

Başbakan Erdoğan, 30 Mart'tan sonra siyasette yeni bir dönüşüm olabileceğini ifade ederek, "Bu dönüşümün içinde yeni aktörler ortaya çıkabilir" dedi. Erdoğan, "Bu yerel seçim olduğu için cesaret edemeyebilirler. Ama seçimden sonra 2015 için şu anda birileri hazırlığın içine girip bazı adımlar atabilir. Onun için 30 Mart milat olacak” diye konuştu. Erdoğan, bu nedenle AK Parti’nin 30 Mart'ta alacağı oy oranının çok büyük bir önem kazandığını da vurguladı.

KILIÇDAROĞLU'NA SORU

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızının kendi dönemlerinden Vakıfbank’a girdiğini belirterek, "Hatta arkadaşlar sordular, ben ‘hayırlı olsun’ dedim, şimdi de istifa ediyor, niye istifa ediyor?" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?