Erdoğan'ı GATA'da CAT timleri korudu

Başbakan Erdoğan, GATA'daki töreninde yoğun güvenlik önlemleriyle korundu. CAT timleri, spor salonunun içinde ve tribünlerde olası protestoya karşı önlem aldı

Erdoğan'ı GATA'da CAT timleri korudu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

GATA'nın 33. dönem mezuniyet töreninde bir ilk yaşandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, GATA'da yoğun güvenlik önlemleriyle korundu. Başbakanlık'a bağlı CAT timlerinin, GATA'daki spor salonunun içinde ve tribünlerde güvenlik için ve olası bir protestoya karşı önlem aldığı görüldü. Böylece ilk defa GATA'daki bir mezuniyet töreninde Başbakanlık'a bağlı CAT timleri görev yapmış oldu.

Vatan'ın haberine göre Erdoğan'ın oturduğu koltuğa bir minder yerleştirilmesi dikkati çekti. Törende, yabancı askeri personele diplomalarını veren Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Osman Eker'in bir yabancı askeri unutması ise protokolü gülümsetti.

Yerine oturan Eker'e, Erdoğan tebessüm ederek, durumla ilgili konuşurken, devreye Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hulusi Akar girdi. Akar'ın uyarısıyla Eker yeniden sahneye çağırıldı ve iki askere diplomalarını verdi.

Yeni kuvvet komutanları ilk kez resmi bir törende bir arada bulundu. Törene önceki yılların aksine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül katılmadı. Gül, GATA'daki mezuniyet töreninin yapıldığı sıralarda Çankaya Köşkü'nde MİT Müsteşarı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşüyordu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 10:28
banner53
YORUM EKLE

banner39