banner39

Esat Canan: Nevruz'da bayrak da olmalıydı

Suudi Arabistan'da bir otelde Türk bayrağı olmadığı duruma müdahale ettiği için dikkatleri çeken BDP'li Esat Canan, Nevruz'da bayrak asılmaması konusunda "Barış mesajının verildiği ortamda bayrağın da olması gerekiyordu" dedi

Politika 25.03.2013, 17:22 25.03.2013, 17:26
Esat Canan: Nevruz'da bayrak da olmalıydı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bakan Çağlayan'ın Suudi Arabistan gezisinde otele 'Türk bayrağı' astıran BDP'li Esat Canan'dan özeleştiri: "Barış mesajının verildiği ortamda Türk bayrağının da olması gerekiyordu"

 Abdullah Öcalan'ın mesajının okunduğu Diyarbakır'daki Nevruz töreninde Türk Bayrağı bulunmaması, eleştirilere neden olmuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da tepkisini,  "Çözüm süreci mitinginde orada Türk Bayrağı'nın, Türk Bayrakları'nın olması gerekirdi. Türk Bayrağı'nın orada olmayışı, aslında hala bu süreci olumsuz etkilemek gayreti içerisinde olanların provokatif yaklaşımıdır..." sözleriyle dile getirmişti. Nevruz törenine damgasını vuran bu duruma, BDP'den de samimi bir özeleştiri geldi. Çağlayan'ın heyetiyle Suudi Arabistan'a giden ve heyetin kaldığı otelde Türk Bayrağı'nı göremeyince oteli ayağa kaldırıp bayrak asılmasını sağlayan BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, "Barış mesajının verildiği ortamda Türk Bayrağı'nın da olması gerekiyordu. Ama bunun bilinçli yapıldığını düşünmüyorum" dedi.

Akşam'da yer alan habere göre BDP'li Canan, şöyle konuştu: "Bence tartışmayı büyütmeye gerek yok. Orada arkadaşlar Türk Bayrağı asmayı unutmuş olabilirler. Ben hiç farkında değildim. Bu bayrak hepimizin, Türkiye'nin bayrağı. Bizim bayrağa yönelik bir itirazımız yok. Benim kişisel görüşüm; Barış mesajının verildiği ortamda Türk Bayrağı'nın da olması gerekiyordu. Ama bunun bilinçli yapıldığını düşünmüyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?