banner39

Eski bakanlar önce Ak Partililere savunma yaptı

Meclis Genel Kurulu'nda bugün haklarındaki yolsuzluk dosyaları ele alınan 4 eski bakan,önce partili milletvekillerine savunma yaptılar; Bayraktar'ın ağladığı iddia edildi...

Politika 05.05.2014, 16:14 05.05.2014, 16:26
Eski bakanlar önce Ak Partililere savunma yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti milletvekilleri, 4 eski bakanla, Meclis Genel Kurulu’ndan önce genel merkezde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Hürriyet gazetesi'nin haberine göre bu toplantı, haklarında soruşturma önergesi verilen dört eski bakanın ilk savunma yeri oldu. Bakanlar, tek tek söz alarak kendilerini savundular. Zafer Çağlayan çok tartışılan 700 bin dolarlık saat ile ilgili çarpıcı sözler söyledi. Bu sabah , Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve partinin yönetiminin başkanlığında yapılan kahvaltılı toplantıda, söz alan Zafer Çağlayan 700 bin dolarlık saat iddiasıyla ilgili bilgi verdi.

ÇAĞLAYAN: SAATİN PARASINI ÖDEDİM

Çağlayan, "Ben saati bir gazetenin ilanında gördüm, çok beğendim, ilgili firmayla temasa geçtim, ‘kişiye özel üretiyoruz’ dediler. Daha sonra firma yetkilisi beni aradı ve ‘satın alacak mısınız?’ dedi. Bu konuşma yapılırken Rıza Sarraf o ortamda bulunuyordu. ‘Bizim orada ofisimiz var, alır size gönderirler’ dedi. Sonra bir araçla saati bana gönderdiler. Saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor. Saatin parasını ödedim ve mal beyanımda da gösterdim" dedi.

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler de Rıza Sarraf ile nasıl tanıştıklarını anlattı, rüşvet iddialarını yalanladı.
 
 BAYRAKTAR AĞLADI

Çevre ve Şehircilik eski bakanı Erdoğan Bayraktar ise toplantıda gözyaşlarına hakim olamadı.

VEKİLLER SORU SORDU

Milletvekillerini kahvaltıda dört bakana soru sordukları ve soruların büyük bölümünün Rıza Sarraf ile ilgili olduğu öğrenildi. Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise Bayraktar dosyasına verilen takipsizlik kararıyla ilgili olarak, “Biz de düşündük, süreç başlamıştı, önergeler verilmişti. Şimdi bunu ayırırsak, her şeyin ertelenmesi gerekecekti. Muhalefet de bunu kullanabilirdi. Süreç başlasın belki komisyon aşamasında yeniden bakarız” dedi.

Canikli, yapılacak gizli oylamalarda parti kararı alınamadığını, ancak AK Parti olarak komisyon kurulması yönünde tavırları olduğunu milletvekillerine anımsattı.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?