banner39

Eski bakanlarla ilgili dosya 24 Nisan'da görüşülecek

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, dört eski bakanla ilgili soruşturma önergelerinin, haftaya TBMM Genel Kurulu'nda ele alınabileceğini söyledi.

Politika 17.04.2014, 18:53 18.04.2014, 07:57
Eski bakanlarla ilgili dosya 24 Nisan'da görüşülecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dört eski bakanla ilgili soruşturma önergelerinin, haftaya TBMM Genel Kurulu'nda ele alınması planlanıyor.  

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında CHP'nin verdiği 4, kendilerinin verdiği tek soruşturma  önergesinin haftaya görüşüleceğini belirterek, "TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Çarşamba günü özel gündemle toplanacak. Biz önergeleri, 24 Nisan Perşembe günü görüşebiliriz" dedi. 

"Önergeler nasıl görüşülecek, birleştirilerek mi ayrı ayrı mı?" sorusuna Elitaş,  "Bunun yöntemini henüz belirlemedik. Bu konuda Meclis Başkanlığı ile görüşmemiz gerekecek" karşılığını verdi. 

TBMM Başkanlığı da önergelerin nasıl görüşüleceği ve kaç komisyon kurulacağını araştırıyor. TBMM Başkanlığı'na savcılıktan iki ayrı yazının geldiği dikkate alınarak, Bayraktar ile ilgili bir, Çağlayan, Bağış ve Güler ile ilgili iddiaların bir arada olduğu ayrı bir yazının gelmiş olması nedeniyle, iki ayrı Soruşturma Komisyonu kurulması üzerinde duruluyor.   

 

 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?