Eski milletvekili Ulucak ve Arıkan vefat etti

Kapatılan Refah Partisi eski milletvekili Rıza Ulucak ve Ahmet Arıkan vefat etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ulucak'ın eşine taziye telgrafı gönderdi.

Eski milletvekili Ulucak ve Arıkan vefat etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uzun yıllar Refah Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve 20 ve 21. Dönem Ankara Milletvekili Rıza Ulucak (86), Hakk'ın rahmetine kavuştu. Bu arada eski Refah Partisi Sivas milletvekillerinden Ahmet Arıkan da Hakkın rahmetine kavuştu.

Saadet Partisi eski milletvekillerinden olan Rıza Ulucak, pek çok siyasetçinin ve öğrencinin yetişmesinde de emeği geçmişti.

AHMET ARIKAN DEFNEDİLDİ

Bu arada 15 ve 19. Dönem eski Refah Partisi Sivas milletvekili Ahmet Arıkan (82) da Hakk’ın rahmetine kavuştu. 

Refah Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Arıkan’ın cenaze namazı ise dün kılındı. Öz Elif Sitesi Camii’nde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra merhum Arıkan defnedildi. 

Her iki isim de Milli Görüş çizgisinde siyaset yapan ve ayrılmayan politikacılardı.

Rıza Ulucak, Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olarak tanındı. Saadet  Partisi Ankara milletvekilliği yaptı. Siyaset dünyasında, başkalarının elinden tutan biri olarak tanınan Rıza Ulucak, bugün Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Bir süreden bu yana hasta olan Rıza Ulucak, Ankara Bayındır Hastanesinde tedavi görüyordu.

ULUCAK'IN CENAZE TÖRENİ YARIN

Ulucak'ın cenazesi, yarın Hacıbayram Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski milletvekili Rıza Ulucak'ın vefatı nedeniyle eşine taziye telgrafı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün, 20. ve 21. dönem Ankara Milletvekili Rıza Ulucak'ın vefatı nedeniyle eşi Semahat Ulucak'a telgraf göndererek üzüntülerini ve taziyelerini ilettiği belirtildi.

Rıza Ulucak'ın (86) cenazesi yarın Hacı Bayram Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

RIZA ULUCAK KİMDİR

Rıza Ulucak 1928 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bir süre avukatlık yaptı. Maliye Bakanlığı Hazine Müşavirliğinde avukatlık yaptı, Çalışma Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü olarak görev yaptı.

20 ve 21. Dönem Ankara Milletvekili idi. Evli ve 4 çocuk babası idi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 07:49
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cafer Yildirimer
Cafer Yildirimer - 7 yıl Önce

Allah her iki abimize de gani gani rahmet eylesin... Mekanlari cennet olsun...

banner39