Eski Ülkücüler'den Mansur Yavaş'a tepki

Bahçeli'yi MHP'yi CHP'lileştirmekle eleştirdikten sonra CHP'den aday olan Mansur Yavaş'a MHP'nin kurucuları ve Ükücüler'den tepki var: Ülkücüler CHP'ye asla ve asla oy vermezler. Bu maya tutmaz.

Eski Ülkücüler'den Mansur Yavaş'a tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yerel seçimlerde CHP ile MHP arasında ittifak söylentileri seçime üç gün kala hala devam ederken; eski Ülkücüler'den bu ittifaka bir tepki geldi. MHP'deyken Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, "Partiyi CHP'leştiriyorsun" şeklinde eleştirilerde bulunan ancak daha sonra CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş'a tepki gösteren eski ülkücüler, "Bu maya tutmaz" dedi.

Haber10'un haberine göre, Eski ülkücüler, Yavaş'ın adaylığına, "Bu bir dram, dibe vurma ve siyasi harakiri, eski Ülkücüler' kendisine asla oy vermeyecek" şeklinde tepki gösterdi.

MHP'nin eski kurucularından Ülkü-Tek Genel Başkanı Sabri Öğe, Mansur Yavaş'ın adaylığı için, "Bu maya tutmaz" dedi. Öğe sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Mansur Yavaş, Devlet Bahçeli'ye 'Partiyi CHP'lileştiriyorsun' diye eleştiri getirirken kendisi CHP'nin kapısına gitti. Açıkçası Yavaş, şahsiyet ve kişilik zafiyeti sergiledi. İnsanlar her zaman ilkelerine sahip çıkamayabiliyorlar. Ama çokta önemi yok. Çünkü CHP, Mansur Yavaş ile seçim kazanamaz. Ülkücüler CHP'ye asla ve asla oy vermezler. Bu maya tutmaz. CHP de Yavaş da hiç bir şey kazanamayacak aksine CHP'de iç kavga başlayacak. Şimdi ulusalcılar sessiz ama seçim sonrası Yavaş'ın adaylığı partide kalkışmaya dönüşecek. İzleyip hep beraber göreceğiz. "

DEMİR: ORTADA BİR RANT SİYASETİ VAR

Eski ülkü ocakları başkanlarından Sıddık Demir ise, siyaseti dizayn etmek isteyen yapıların varlığına dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu. Demir, "Yavaş'ın CHP'den aday olması Türk siyasi tarihinin olumsuz bir tablosudur. Yavaş, özelde iyi biri olabilir ama anlaşılamaz bir şekilde savruldu. En başta kendi zor durumda... Bir işe girdi ve çıkamıyor. Yıllardır mücadele ettiği siyasetin içerisine girerek baş oldu. Bu bir dram... Bilmediğimiz bir güç onun savrulmasına neden olmuş olabilir. Yedi rengin dışında siyasi hayatta renk oluşturmaya çalışanlar var. Ciddi bir siyasi mühendislik ile karşı karşıyayız. Yeni bir koalisyon arayışı, ortada bir rant siyaseti var. Koalisyonların karşısında ise tek başına bir Başbakan var. Başbakanımız şövalye gibi bu dayatmalara karşı mücadele ediyor. 30 Mart günü kimin kazanacağını hep beraber göreceğiz" dedi.

İLTER: YAVAŞ SİYASİ BİR HARAKİRİ YAPMIŞTIR

12 Eylül Mağduru ve 12 Eylül davası müdahil avukatlarından olan Hasan İlter de Mansur Yavaş'ın CHP adaylığına tepki gösterdi, Yavaş'ın küresel operasyonun bir parçası olduğunu öne sürdü. İlter, "Mansur Yavaş Türkiye üzerine oynanan kirli oyunun maalesef bir parçası oldu. Türkiye artık kalıbına sığmıyor ve süper güç olma yolunda ilerliyor. Ülkemizi yolundan döndürmek isteyenler ise siyaseti dizayn etmek istiyor. İşte bu dizayn harekatının bir adayı da Mansur Yavaş oldu. Ancak bu oyun tutmaz. Mansur Yavaş siyasi bir harakiri yapmıştır. Kendi kendini bitiren bir siyasetçi olarak tarihte yerini alacaktır" diye konuştu.

MHP KURUCULAR KURULU ÜYESİ OLAN ÜÇ İSİM DE 'CHP'YE OY VERMEYİN' ÇAĞRISI YAPMIŞTI

MHP'nin 3 kurucu üyesi olan Naci Meriç, Mehmet Zeybek ve Kemal İnandı ortak bir açıklama yaparak, yaşanan süreç karşısında şaşkın olduklarını belirtip "MHP'lilerin CHP'ye oy vermemesi" çağrısında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 16:07
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
alp
alp - 7 yıl Önce

Diğer şeyler sabitken bu hareketin bütün ülkücülerden tepki alması çok normal, bu madalyonun bir yüzü. Fakaaat... Şimdi gelelim esas noktaya; bu haberlerin ardı ardına farklı platformlardan gündeme taşınması tamamen Mansur Yavaş'ın son anketlerde Melih Gökçek'le başabaş olmasından kaynaklı bir yıpratma politikasıdır... Akp "eski ülkücler" kavramını kullanmayı, malzeme yapmayı bu seçimde de boş geçmemiştir. Mhp'nin Ankara'yı alamayacağı zaten çok nettir... Umarım yorum yayınlanır...

banner39