banner15

Fatih Erbakan'dan çatı adaya destek çıkmadı

Fatih Erbakan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını, “Çatı aday daha kapsayıcı bir aday olmalı. Binanın yüzde 70’ini açıkta bırakan çatı” diye yorumladı.

Fatih Erbakan'dan çatı adaya destek çıkmadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine ilişkin, "Çatı adayın daha kapsayıcı, daha yüksek oranda destek bulacak bir aday olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Erbakan Vakfı Çorum Şubesi'nin açılış törenine katılan Erbakan, dua okunmasının ardından, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ve vakfın şube başkanı Mehmet Aşılı ile kurdeleyi kesti.

Erbakan, bir basın mensubunun "Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili neler düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine, İhsanoğlu'nun iyi eğitim almış, bir insan olduğunu belirtti.

İhsanoğlu ile ilgili bir sorunları olmadığını belirten Erbakan, şunları kaydetti:

"Fakat çatının, adı üzerinde temeli bütün bir binayı kapsayan bir çatı olması lazım. Şimdi Ekmeleddin Bey'e verilen desteğe baktığımız zaman bunun ancak yüzde 30, en fazla yüzde 40 düzeyinde olduğu gözüküyor. Bu da binanın yüzde 60'ını, yüzde 70'ini açıkta bırakan bir çatı olacağını gösteriyor. Çatı adayın daha kapsayıcı, daha yüksek oranda destek bulacak bir aday olması gerektiğini düşünüyorum. Rahmetli Erbakan hocamızın da her zaman ifade ettiği gibi Türkiye'nin selameti açısından, milletimizin kurtuluşu açısından cumhurbaşkanın mutlaka milli görüşçü bir cumhurbaşkanı olmasını biz temenni ederiz. Sadece Türkiye'deki değil, bölgedeki, İslam alemindeki bütün çözüm bekleyen sorunların bir an evvel çözülebilmesine yönelik bir cumhurbaşkanı olmasını Allah nasip eder."


 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 01:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mücahid
Mücahid - 6 yıl Önce

Dört dörtlük açıklama! Fatih Erbakan bey'i tebrik ediyor ve izlemeye devam diyoruz. Ancak dikkatli ve Erbakan'ı doğru anlayarak, yanlış anlayarak değil.

banner39

banner50

banner47

banner48