banner39

Gazeteci adaylar belli oldu

YSK'ya teslim edilen milletvekili aday listede, iki gazeteci AK Parti'de listesinde, 4 gazeteci ise CHP'nin listesinde yer aldı.

Politika 12.04.2011, 02:58 12.04.2011, 11:40
Gazeteci adaylar belli oldu

Milletvekili aday listelerinin YSK'ya teslimiyle birlikte, gazeteci adayların yerleri de belli oldu. Sürpriz, Mümtaz'er Türköne'nin AK Parti listesinde yer almaması oldu.

Partilerin 12 Haziran genel seçimleri için aday gösterilen gazetecilerle, nerelerden seçime girecekleri, listelerin YSK'ya teslimi ile ortaya çıktı.

İki gazeteci AK Parti'de listesinde, 4 gazeteci ise CHP'nin listesinde yer aldı. Sürpriz sayılabilecek gelişme ise, AK Parti ile adı anılan Mümtaz'er Türköne'nin listeye girememesi oldu.

AK Parti Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar'ı memleketi Gaziantep'ten 3. sırada, Star Gazetesi Yazarı Mehmet Metiner'i yine memleketi Adıyaman'da 2. sırada aday gösterdi.Aday gösterilmesi beklenen Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz'er Türköne ise listeye giremezken, teklif götürüldüğü iddia edilen Yiğit Bulut ve Fikri Akyüz de listede yer almadılar.

CHP'de Ergenekon tutuklusu Mustafa Balbay İzmir 2. bölge 2. sıradan, eski Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi İstanbul 3. bölge 4. sıradan listeye girdi. Gazeteci Aydın Ayaydın CHP listesine İstanbul 2. bölge 4. sıradan alınırken, gazeteci Veli Özdemir de Ankara 1. bölge 9. sıradan aday oldu.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?