banner39

Gedikli: Ayar verilen dönemleri geride bırakalı çok oldu

AK Parti MKYK Üyesi Gedikli, "Türkiye, kendisine ayar verilecek dönemleri geride bırakalı çok oldu" değerlendirmesini yaptı.

Politika 12.02.2015, 19:44 12.02.2015, 19:44
Gedikli: Ayar verilen dönemleri geride bırakalı çok oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti MKYK Üyesi Bülent Gedikli, "Türkiye, kendisine ayar verilecek dönemleri geride bırakalı çok oldu" değerlendirmesini yaptı.

Gedikli, yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin içişlerine, siyasetine ve ekonomik yapısına müdahale etmek amacında olanların oluşturduğu belirsizlik havasının Türkiye ekonomisi için risk olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Türkiye, kendisine ayar verilecek dönemleri geride bırakalı çok oldu. ABD'nin kredi derecelendirme kuruluşlarına açtığı davaları bir bir kazandığını, Avrupa'nın birçok soruşturma açtığını ve kredi notu verme, derecelendirme şartlarını hala şeffaflık ilkesi içinde açıklamadıklarını dikkate almakta yarar var. Kurda oynaklık, dalgalı kur sistemi olan bir ülke için yapılan bu yorumu da ayrıca bir incelemeleri gerek. Yabancı yatırımcıyı, iç piyasada huzursuzluk yaratacak her türlü girişim ve açıklamayı, Türkiye'nin geleceğine zarar vermek olarak görüyorum. Daha objektif olarak ve kritik zamanlarda ayar verircesine açıklama yapmalarının yanlış olduğunu düşünüyorum."


 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?