banner39

Gedikli: CHP iktidarı, kaostur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, "CHP iktidarı, kaostur" dedi.

Politika 04.03.2011, 23:07 04.03.2011, 23:12
Gedikli: CHP iktidarı, kaostur

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomik İşler Başkanı Dr. Bülent Gedikli, CHP iktidarının kaos ile özleştiğini söyledi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen 'Türkiye Buluşmaları' kapsamında konferans vermek üzere Çorum’a gelen Gedikli, Anitta Otel'de düzenlenen konferansa katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Çorum AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, parti olarak millete hizmet için iktidara geldiklerini ve bunu hakkıyla yerine getirdiklerini düşündüğünü söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomik İşler Başkanı Dr. Bülent Gedikli ise konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi denince insanların aklına bir korku filmi geldiğini vurguladı. Gedikli, CHP iktidarının her zaman Türkiye'de adeta bir korku filmi haline geldiğini öne sürdü. Gedikli, "CHP'yi '5K' olarak isimlendiriyorum.

Birinci 'K' kaos. CHP iktidarı kaostur. İkinci 'K' kriz. Cumhuriyet Halk Partisi demek Türkiye için kriz demektir. Üçüncüsü ise kıtlıktır. Dördüncüsü kuyruk, beşincisi karneler. Bu '5K' korkmaya yeter. Herkes korkuyor." dedi.

BDP'yi de eleştiren Bülent Gedikli BDP'lilere kendi tabanları için ne yaptıklarını sormak gerektiğini belirtip şöyle konuştu; ''Kendi tabanını baskı altında tutuyor. Sayın Başbakanımız Doğu Anadolu ve Güneydoğu'da bir yere mi gidecek, bunlar gidiyorlar insanları dükkanları kapatmaya zorluyorlar. Referandumda da boykot çağrısında bulundular. Ya boykot edersiniz yada sonuçlarına katlanırsınız dediler. Siz bu milleti kukla mı zannediyorsunuz, bunu millet görmüyor mu zannediyorsunuz. Ondan sonra kalkacaksın siyaset yapıyorum diyeceksin. Kendi tabanına zulüm yapacaksın. Bu, gözyaşından rant elde ediyorlar. Millet artık uyandı, siz de uyanın. 12 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde milletvekili olalım da kendi tabanımız ezilirse ezilsin. BDP'yi şiddetle kınıyorum. 12 Haziran'da bu millet onları yakalarından sinek kovar gibi kovacak." 

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?